- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

۱۸ سرباز امنیتی در حمله شب گذشته طالبان در ولایت بغلان کشته شدند

منابع امنیتی در ولایت بغلان، تایید می‌کنند در حمله‌ی تروریستان طالب در ولسوالی گذرگاه‌نور این ولایت، ۱۸ سرباز امنیتی جان باخته اند.

یک منبع امنیتی در ولایت بغلان، به رسانه ها گفت حوالی ساعت ۰۹:۰۰ شب گذشته (سه‌شنبه، ۲۲ میزان)، تروریستان طالب حملاتی را بر ولسوالی گذرگاه‌نور آغاز کردند.

به گفته‌ی منبع، درگیری‌ها تا حوالی ساعت ۰۱:۰۰ بامداد امروز، ادامه داشت و در آن، ۱۸ سرباز امنیتی به شمول ۶ سرباز ارتش محلی و ۱۲ سرباز پولیس، جان باختند.

منبع، افزود در جریان درگیری، ۶ سرباز امنیتی دیگر نیز، زخم برداشته اند.

منبع، گفت در میان کشته‌شدگان، آمر تخنیک پولیس، فرمانده‌ی تولی و مدیر جنایی فرماندهی پولیس ولسوالی گذرگاه‌نور به چشم می خورند.

به گفته‌ی منبع، شبکه‌های مخابراتی در ولسوالی گذرگاه‌نور، از دو روز به این طرف قطع است و جزییات بیشتری در مورد این درگیری، در دست نیست.

با این حال، یک منبع دیگر، به رسانه ها گفت احتمالا، مرکز ولسوالی گذرگاه‌نور، به دست تروریستان طالب سقوط کرده است؛ اما به دلیل قطع بودن شبکه‌های مخابراتی، جزییات بیشتری در این باره در دست نیست.

این در حالی است که از یک ماه به این طرف، ولسوالی برکه‌ی ولایت بغلان نیز، به گونه‌ی کامل تحت محاصره تروریستان طالب قرار دارد و از سه روز به این طرف، افراد طالبان، منابع غذایی نیروهای امنیتی را محدود ساخته اند.