• انتشار: 5 فوریه 2019
  • ساعت: 19:26
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 31998
پرینت
وزارت مخابرات و تکنولوژی

۱۷۰۰ مکتب تا پایان سال ۹۸ به کامپیوتر و اینترنت مجهز می شود

وزارت مخابرات و تکنولوژی اعلام کرده است که تا پایان سال ۱۳۹۸، نزدیک به ۱۷۰۰ مکتب در سراسر افغانستان با اینترنت و کامپیوتر مجهز خواهد شد.

به گزارش رها، شهزاد گل آریوبی وزیر مخابرات و تکنولوژی با تأکید بر استفاده مصئون از خدمات اینترنتی در افغانستان گفته است که تا پایان سال ۱۳۹۸، نزدیک به ۱۷۰۰ مکتب در سراسر افغانستان با اینترنت و کامپیوتر مجهز خواهد شد.

آقای آریوبی که امروز سه شنبه (۱۶دلو) در نشستی به مناسبت روز جهانی اینترنت مصئون در کابل سخن می‌گفت، خاطرنشان کرده که استفاده از این امکانات نیاز به آگاهی‌دهی برای ایجاد مصئونیت بیشتر دارد.

در همین حال، میرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف گفته است: “معارف در کنار تعلیم و تربیت سعی دارد تا دانش‌آموزان در جامعه مجازی نیز فعالیت داشته باشند و افغانستان از هیچ شاخص پیشرفت به دور نماند.

وی افزوده که به زودی تمام لیسه‌های افغانستان به اینترنت و کامپیوتر مجهز می‌شوند ودر مراحل بعدی، این نوع خدمات به مکاتب متوسطه و ابتدایی نیز گسترش خواهد یافت.

براساس آمار وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، در حال حاضر ۹.۷ میلیون نفر در سراسر کشور به خدمات اینترنتی دسترسی دارند که این آمار در مقایسه با یک و نیم سال گذشته، نزدیک به دو میلیون افزایش را نشان می‌دهد.

این در حالی است که اکثر شهرها و ولایات مخصوصا برخی ولایات دور افتاده با کمبود مکتب رو برو است و خیلی از مکتب ها ساختمان درست و حسابی ندارند و یا به دلیل ازدحام جمعیت و کمبود مکتب تعداد شاگردان در یک صنف بالای ۶۰ نفر است و این مسأله و نبود معلمان باسواد وحرفه ای کیفیت آموزش و پرورش را خیلی پایین آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.