• انتشار: 13 مارس 2018
  • ساعت: 12:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27021
پرینت

۱۳ تن طی یک هفته گذشته به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند

پولیس مبارزه علیه مواد مخدر طی هفت روز گذشته دست کم ۱۳ تن را از ولایات مختلف کشور به اتهام موارد مختلف قاچاق مواد مخدر و مسکرات بازداشت و دوسیه هایشان را به مراکز مربوطه راجع کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر و مسکرات با ارسال خبرنامه ای به رسانه ها امروز (سه شنبه) نوشته که پولیس مبارزه علیه مواد مخدر طی هفت روز گذشته دست کم ۱۳ تن را در پیوند به موارد مختلف قاچاق مواد مخدر از ولایات کابل، ننگرهار، هرات و هلمند بازداشت کرده و دوسیه هایشان را به مراکز مربوطه قضایی ارجاع داده است.

خبرنامه مذکور می افزاید که از میان بازداشت شدگان، یک تن که قصد انتقال بیش از ۳٫۵ کیلوگرم هیروئین را از میدان هوایی کابل به شهر دوبی داشت نیز وجود دارد.

پولیس مبارزه علیه مواد مخدر به طور مجموع از افراد بازداشت شده، بیش از ۱۷ کیلوگرم هیروئین، بیش از ۱۷ کیلوگرم مورفین، بیش از ۳۰۶ کیلوگرم تریاک، بیش از یک هزار کیلوگرم چرس، بیش از ۶۲ لیتر مشروبات الکلی، مبلغ ۹۲۰۸۰۰ افغانی، مبلغ ۹۲۲۰ روپیه پاکستان، ۱۳ سیت تلفن همراه، ۴ میل اسلحه و ۸ عراده واسطه نقلیه بدست آورده است.

براساس خبرنامه مذکور، در همین حال طی میعاد یاد شده از جانب محکمه ابتدائیه مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر۱۳ تن محکوم به حبس از ۲ سال و شش ماه الی ۳۶ سال شده اند؛ و همچنین طی این مدت از جانب محکمه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۱۳ تن محکوم به حبس های تنفیذی مختلف شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.