• انتشار: 18 جولای 2020
  • ساعت: 13:39
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 45874
پرینت
شورای امنیت ملی:

۱۲۹ فرد ملکی در ماه گذشته توسط طالبان کشته شده اند

براساس اعلام دفتر شورای امنیت ملی طالبان در ماه گذشته نه تنها به تعهد خود در کاهش خشونت ها پایبند نبوده اند که در حملات متعدد خود ۱۲۹ غیرنظامی را کشته اند.

دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرد در یک ماه گذشته ۱۲۹ غیرنظامی در تحرکات و حملات طالبان در کشور کشته و ۲۹۱ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی که امروز (شنبه، ۲۸ سرطان) منتشر شده، آمده است طالبان در یک ماه گذشته یک‌هزار و ۴۵۶ تحرک در ۳۰ ولایت کشور انجام داده است.

به نقل از اعلامیه، طالبان با وجود تعهدشان بر کاهش خشونت، در ماه گذشته بیشترین حملات و تحرکات را در شهرها و شاه‌راه‌ها داشته‌اند.

 شورای امنیت گفته است طالبان در کنار انتحار و انفجار در نقاط مختلف کشور، دست به ترورهای هدفمند و ماین‌های مغناطیسی نیز می‌زنند که بیشتر تلفات آن غیرنظامیان هستند.

براساس معلومات دفتر شورای امنیت ملی، بیشترین تلفات غیرنظامیان در یک ماه گذشته را در ولایت‌های سمنگان، قندهار و ننگرهار ثبت کرده است.

شورای امنیت همچنان گفته است خشونت در برابر غیرنظامیان یک اقدام خلاف قوانین جنگ و در عین حال جنایت جنگی محسوب می‌شود.

این درحالی است که گروه طالبان می‌گویند که هیچ انتخابی جز جنگ ندارند. این گروه همچنان گفته است که به‌منظور کاهش خشونت و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، باید هر چه زودتر روند رهایی زندانیان تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.