سیاست

۱۲ نیروی خیزش مردمی در هرات کشته شدند

طبق معلومات منابع محلی، شماری از نفودی‌های طالبان شبانه وارد پایگاه نیروهای خیزش مردمی در این ولسوالی  شده بودند و پس از گلوله‌باری بر این نیروها، سلاح و تجهیزات جنگی آنان را نیز با خود برده‌اند.

مقام‌های امنیتی هرات می‌گویند این رویداد ساعت ۹:۰۰ جمعه‌شب رُخ‌داده است و افراد وابسته به گروه طالبان وارد پایگاه نیروهای خیزش مردمی در این ولسوالی شده بودند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات، با انتشار پیام صوتی وقوع این رویداد را تائید می‌کند و می‌گوید در این رویداد ۱۲ تن از نیروهای خیزش مردمی جان باخته‌اند. او در این پیام صوتی افزده است که نفوذی‌های طالبان پس از گلوله‌باری بر این نیروها، تمام سلاح و تجهیزات جنگی‌ آنان را نیز با خود برده‌اند.

براساس معلومات او، هیأتی برای بررسی این رویداد تعیین شده تا چگونه‌گی این رویداد را به گونه‌ی دقیق بررسی کند.

درست یک هفته‌ پیش نیز جنگ‌جویان طالب وارد بازار این ولسوالی شده‌ بودند که در اثر حمله این گروه چهار نیروی امنیتی به شمول‌ فرمانده پولیس ولسوالی غوریان کشته شدند.

در جریان ماه‌های اخیر ولسوالی غوریان در غرب ولایت هرات و از ولسوالی‌های هم‌مرز با ایران، گواه حملات پراکنده طالبان بر ساختمان‌های حکومتی و درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا