• انتشار: 5 آگوست 2020
  • ساعت: 16:44
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46651
پرینت
در برخورد با کمین طالبان

۱۲ محافظ یکی از اعضای پیشین شورای ولایتی بغلان کشته شدند

نذیر نجم، سخن‌گوی والی بغلان گفت حوالی ساعت ۱۱:۳۰ پیش از چاشت امروز (چهارشنبه، ۱۵ اسد) در ساحه‌ی «سرخ‌کوتل» از مربوطات شهر پل‌خمری، مرکز این ولایت کاروان یک عضو پیشین شورای ولایتی بغلان به کمین طالبان برخورد نمود.

مسئولان محلی در ولایت بغلان تأیید می‌کنند در یک کمین جنگ‌جویان گروه طالبان، ۱۲ محافظ محبوب‌الله غفاری، از اعضای پیشین شورای ولایتی این ولایت کشته شده‌اند.

نذیر نجم، سخن‌گوی والی بغلان گفت این رویداد حوالی ساعت ۱۱:۳۰ پیش از چاشت امروز (چهارشنبه، ۱۵ اسد) در ساحه‌ی «سرخ‌کوتل» از مربوطات شهر پل‌خمری، مرکز این ولایت رخ داده است.

به گفته‌ی او، یک محافظ دیگر آقای غفاری نیز در این رویداد زخمی شده است. هم‌اکنون او در شفاخانه‌ی غیرنظامی بغلان بستری است و وضعیت صحی‌اش نیز «وخیم» گزارش شده است.

همچنان آقای نجم افزود خود محبوب‌الله غفاری از این کمین طالبان جان به سلامت برده است.

او گفت آقای غفاری و محافظانش زمانی به کمین طالبان خورده‌اند که می‌خواستند از شهر پل‌خمری به شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ بروند.

سخن‌گوی والی بغلان توضیح داد: «ابتدا یک موتر تعقیبی موتر حامل آقای غفاری با ماین کنارجاده‌ای برخورد کرد و پس از آن طالبان اقدام به تیراندازی کردند.»

او تأکید کرد نیروهای امنیتی قبل از آغاز سفر محبوب‌الله غفاری نسبت به وجود کمین طالبان در مسیر پل‌خمری – مزارشریف به او هشدار داده بود، ولی این عضو پیشین شورای ولایتی به این هشدارها توجهی نکرد.

طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

ولایت بغلان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان طالبان در بخش‌هایی از این ولایت به‌شمول شهر پل‌خمری حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.