• انتشار: 4 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50349
پرینت
در عملیات های دفاعی نیروهای امنیتی و دفاعی

۱۱۶ جنگجوی طالب در قندهار کشته شدند

فرماندهی پولیس ولایت قندهار امروز (چهارشنبه، چهاردهم عقرب) اعلام کرد در عملیات های نیروهای امنیتی و دفاعی در ۲۴ ساعت گذشته در ولسوالی‌های پنجوایی، ارغنداب، میوند و ژلی ده ها جنگجوی طالب کشته شده است.

فرماندهی پولیس ولایت قندهار اعلام کرد دست‌کم ۱۱۶ جنگ‌جوی گروه طالبان در جریان عملیات‌های دفاعی ارتش و پولیس در این ولایت کشته شده‌اند.

فرماندهی پولیس ولایت قندهار امروز (چهارشنبه، چهاردهم عقرب) با نشر خبرنامه‌یی گفت این جنگ‌جویان طالبان در ۲۴ ساعت گذشته در ولسوالی‌های پنجوایی، ارغنداب، میوند و ژلی کشته شده‌اند.

بر اساس خبرنامه دست‌کم ۳۵ جنگ‌جوی طالبان در ولسوالی پنجوایی، ۶ تن در ولسوالی ژلی، بیش از ۵۰ تن در ولسوالی ارغنداب و جنگ‌جویان باقی این گروه در ولسوالی‌ میوند این ولایت کشته شده‌اند. خبرنامه افزود دست‌کم ۴۰ جنگ‌جوی دیگر این گروه در پی حمله‌‌های ارتش و پولیس در این ولسوالی‌ها زخمی شده‌اند.

فرماندهی پولیس ولایت قندهار خاطرنشان ساخت این جنگ‌جویان گروه طالبان پس از راه‌اندازی حمله‌های تهاجمی بر مواضع ارتش و پولیس ملی، از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته و زخمی شده‌اند.

گفتنی است طالبان در روزهای پسین با تشدید حمله‌ها بر ولایت‌های قندهار، ارزگان و هلمند، تلفات گسترده‌ ای را متقبل شده‌اند. نهادهای امنیتی می‌گویند در سه روز گذشته نزدیک به ۳۰۰ تن از این جنگ‌جویان در ولایت‌های یاد شده کشته شده‌اند.

طالبان در حالی حمله‌های‌شان را بر مواضع نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تشدید کرده‌اند که گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.