• انتشار: 8 اکتبر 2017
  • ساعت: 17:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24982
پرینت
وزارت انکشاف دهات:

۱۱ میلیون روستایی طی سه سال از پروژه های انکشافی مستفید شده اند

مقامات در وزارت انکشاف و دهات می گویند که ۱۱ میلیون روستانشین از پروژه های انکشافی این وزارت درسه سال اخیر بهره مند شده اند.

وزارت احیاء و انکشاف دهات در جریان فعالیت هایش در سه سال اخیر ۴۰ هزار و ۹۶۷ پروژه را با سرمایه‌ گذاری بالاتر از ۹۱۶ میلیون دالر تطبیق کرده است.

اکبر رستمی، سخنگوی این وزارت که روز یکشنبه شانزدهم میزان در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت از کار کرد سه ساله وزارت احیاء وانکشاف گزارش میداد افزود: ۱۱میلیون و ۳۲۵ هزار روستانشین در ۱۸ هزار و ۶۶۹ قریه ۳۸۱ ولسوالی ۳۴ ولایت، از این پروژه‌ها مستفید شده‌ اند.

وی همچنین گفت: “با تطبیق پروژه‌های کاریابی برای صلح، ۱۳ میلیون روز کاری ایجاد و برای ۶۵۰ هزار باشنده‌ی روستا ها‌ کار موقت فراهم شده است”.

به گفتهء او ۷ هزار و ۹۵۵ پروژه در بخش سرک سازی تکمیل شده که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار روستانشین، پس از این مشکلی در دسترسی به مرکزهای صحی، خدمات اجتماعی و شهرها ندارند.

آقای رستمی علاوه کرد که وزارت احیاء وانکشاف دهات از آغاز کار حکومت وحدت ملی تا اکنون برای ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار روستانشین، آب آشامیدنی صحی فراهم کرده است.

او همچنین گفت که ایجاد تأسیسات زیربنایی برای ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دهقان، باعث افزایش محصولات زراعتی و باغداری‌آنان شده و هم‌چنان زمین‌های زراعتی‌شان افزایش یافته است.

آقای رستمی ساختمان ‌سازی برای ۴۹۹ مکتب و نیز ایجاد ۳۹ مرکز آموزشی را از دیگر دست آوردهای این وزارت در جریان سه سال اخیر دانست وافزود که ساختمان‌ ۲ شفاخانه و ۶۲ کلینیک نیز در این مدت تکمیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.