• انتشار: 7 اکتبر 2019
  • ساعت: 15:52
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 38436
پرینت
نتیجه گفت و گوی طالبان با مقامات پاکستانی و خلیل زاد

۱۱ زندانی طالب با ۳ انجینر هندی مبادله شد

در میان زندانی‌های طالبان رها شده، سه چهره مهم این گروه و ۹ قوماندان برجسته به چشم می خورد.

این منبع گفت ۱۱ عضو برجسته گروه طالبان که در زندان بگرام به سر می‌برند با سه مهندس هندی که در بند طالبان بودند، تبادله شده است.

به گفته منبع، طالبانی که از زندان بگرام رها شده‌اند، افراد مهم و کلیدی گروه طالبان می‌باشد.

این منبع گروه طالبان گفت:”در میان زندانی‌های رها شده، سه چهره مهم طالبان و ۹ قوماندان برجسته به چشم می خورد. در بین افراد رها شده، شیخ عبدالرحیم والی طالبان برای ولایت کنر؛ مولوی عبدالرشید بلوچ والی طالبان برای نیمروز و همچنان عزیزالرحمان والی مشهور به احسان‌الله خواهرزاده سراج‌الدین حقانی شامل اند.”

بر اساس معلومات منبع؛ تبادله سه مهندس هندی با ۱۱ عضو برجسته طالبان، در ولایت بغلان صورت گرفته است.
سال گذشته، گروه طالبان سه مهندس یک شرکت هندی که در بخش انرژی برق در افغانستان فعالیت دارد را در ولایت بغلان ربودند.

گفته می‌شود حکومت افغانستان در تبادله زندانیان طالبان و هندی نقشی نداشته است. حکومت افغانستان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده است.

هفته گذشته، یک هیئت از گروه طالبان به رهبری عبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر به اسلام آباد سفر کرد. همزمان با آن گزارش شد که زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان نیز در اسلام‌آباد به سر می‌برد.

حکومت افغانستان در واکنش به این سفر اعلام کرد این نشست‌ها کمکی به روند صلح افغانستان نمی‌کند:”میزبانی از گروهی که هنوز دست به خشونت می‌زند، خلاف تمام اصول روابط میان کشورها است”.

حکومت افغانستان همچنان بیان داشت این سفر هیئت طالبان به اسلام‌آباد به مسایل صلح افغانستان ارتباطی ندارد و مقام‌های امریکایی و نمایندگان طالبان درباره رهایی دو گروگان امریکایی از نزد طالبان گفتگو خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.