• انتشار: 13 نوامبر 2020
  • ساعت: 19:45
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50678
پرینت

۱۰۰ مهاجر بر اثر غرق شدن دو کشتی در سواحل لیبی جان باختند

در دو حادثه جداگانه غرق شدن کشتی در سواحل نزدیک لیبی نزدیک به صد مهاجر جان باختند.

پزشکان بدون مرز، روز جمعه ۱۳ نوامبر (۲۳ عقرب) اعلام کرد در اثر غرق شدن یک کشتی در سواحل نزدیک به لیبی ۲۰ نفر کشته شدند، این در حالی است که چند ساعت پیش از این حادثه، ۷۴ مهاجر دیگر در حادثه‌ای مشابه جان باخته بودند.

این سازمان غیر دولتی در حساب توییتر خود گفت: «تیم‌های پزشکان بدون مرز در نزدیکی شهر صرمان (شمال شرقی لیبی) سه زن را نجات دادند که تنها بازماندگان غرق شدن کشتی‌ای بودند که ۲۰ نفر قربانی داشت.»

 این سازمان غیر دولتی تصریح کرد افراد نجات یافته در شوک و وحشت هستند چراکه شاهد بودند عزیزانشان در زیر امواج دریا ناپدید شده و در مقابل چشمانشان جان باختند.

اندکی قبل از این حادثه، سازمان بین‌المللی مهاجرت تعداد قربانیان یک کشتی در نزدیکی سواحل شهر خمس که در فاصله ۱۸۰ کیلومتری شهر صرمان است دست کم ۷۴ نفر اعلام کرد. گارد ساحلی لیبی و ماهیگیران توانستند ۴۷ نفر را نجات دهند و به ساحل منتقل کنند.

با وجود ناامنی، لیبی از سال ۲۰۱۱ همچنان به‌عنوان یک نقطه مهم ترانزیتی برای مهاجران که به دنبال رسیدن به اروپا هستند، تبدیل شده است.

پزشکان بدون مرز یک سازمان مردم نهاد برای کمک های انسان دوستانه است که برای پروژه هایش در مناطق جنگ زده و کشورهای درحال توسعه ای که با خطر بیماری های بومی مواجه هستند، مشهور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.