• انتشار: ۲۱ حمل ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۵:۲۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43399
پرینت

۱۰۰ زندانی دیگر طالبان امروز آزاد می شوند

جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی در رشته توییتی نگاشت این زندانیان براساس فرمان رئیس‌جمهوری با درنظرداشت وضعیت صحی، سن و مدت مجازات باقی‌ماندۀ‌شان زندان آزاد می‌شوند.

دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرد قرار است صد زندانی دیگر طالبان امروز (پنج‌شنبه، بیست‌ویکم حمل) از زندان بگرام آزاد شوند. شام دیروز نیز صد زندانی این گروه با درنظرداشت وضعیت صحی، سن و مدت زمان حبس باقی‌مانده از این زندان آزاد شدند.

جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی در رشته توییتی نگاشت این زندانیان براساس فرمان رئیس‌جمهوری با درنظرداشت وضعیت صحی، سن و مدت مجازات باقی‌ماندۀ‌شان زندان آزاد می‌شوند.

ناوقت روز گذشته (چهارشنبه، بیستم حمل)، ۱۰۰ زندانی این گروه از زندان بگرام آزاد شدند.

 محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری کشور در روز مراسم سوگندش فرمان آزادی پنج‌هزار زندانی طالب را صادر کرد و گفت این زندانیان به‌عنوان بخشی از تلاش‌های صلح به گونۀ تدریجی از زندان‌های افغانستان آزاد خواهند شد.

زندانیان آزاد شده از ولایت‌های پروان، پکتیا، پکتیکا، بغلان، هلمند، قندهار و برخی ولایت‌های دیگر بوده‌اند. مسئولان زندان بگرام می‌گویند زندانیان گروه طالبان با حضور هیأتی از نشانی شورای امنیت ملی آزاد شده‌اند.

شورای امنیت ملی در بارۀ صد زندانی گروه طالبان که شام گذشته آزاد شدند، گفت این زندانیان شامل فهرست طولانی‌‌ بود که تیم تخنیکی طالبان با تیم تخنیکی حکومت افغانستان در کابل شریک و در بارۀ آن بحث کرده بودند.

شورای امنیت ملی تأکید دارد زندانیان گروه طالبان از سوی ریاست عمومی امنیت ملی و دادستانی کل بایومتریک می‌شوند. در اعلامیۀ دیروز شورای امنیت ملی آمده بود افراد آزاد شده تعهد کرده‌اند که دیگر به میدان‌های جنگ بر نمی‌گردند.

اعلامیه افزوده بود دولت افغانستان نیز از رهبری این گروه تعهد دریافت کرده که جنگ‌جویان‌شان دوباره به میدان‌های جنگ بر نمی‌گردند.

صد زندانی دیگر گروه طالبان در حالی از بند رها می‌شوند که صبح امروز منابع امنیتی پروان گزارش دادند که جنگ‌جویان گروه طالبان میدان هوایی نظامی بگرام را آماج حملات موشکی قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.