• انتشار: 11 اکتبر 2017
  • ساعت: 18:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25041
پرینت

۱۰ تن به شمول ۳ زن به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شدند

پولیس مبارزه با مواد مخدر طی یک هفته گذشته ۱۰ تن به شمول ۳ زن را در پیوند به ۹ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر از ولایات مختلف دستگیر کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر با ارسال خبرنامه ای نوشته است که پولیس مبارزه علیه مواد مخدر طی یک هفته گذشته ۱۰ تن به شمول ۳ زن را در پیوند به ۹ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر از ولایات مختلف دستگیر و با دوسیه های مربوطه شان جهت تعقیب عدلی و قضایی به این مرکز فرستاده است.

از قضیه های یاد شده ۳ مورد آن مربوط میدان هوایی بین المللی حامد کرزی است که فاعلین آن قصد انتقال بیش از ۲ کیلوگرم هیرویین را به کشور هندوستان (دهلی) داشتند و ۶ قضیه دیگر آن از مربوطات ولایات کابل، هرات، پروان، کندز و پکتیا می گردد که توسط پولیس مبارزه مواد مخدر با مواد همراه شان بازداشت شده اند.

بطورمجموع، پولیس از نزد این افراد بیش از ۴۶ کیلوگرم هیرویین، بیش از ۱۳ کیلوگرم تریاک، ۹۲۴ کیلوگرم چرس، بیش از ۱۷۹۶ لیتر مشروبات الکولی، ۶۰۰ دالر آمریکایی، ۲ میل سلاح، ۱۰ سیت موبایل همراه، ۳ فیر مرمی و یک عراده واسطه نقلیه کشف و بدست آورده است.

خبرنامه نهاد مذکور می افزاید که در جریان دو روز اخیر ۱۸ تن که به جرم قاچاق مسکرات ومواد مخدر دستگیر و طی محاکم عادلانه ثلاثه در زندان پلچرخی زندانی بودند با استفاده از مفاد فرامین محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در حبس های شان تخفیف آمده و از زندان رها شدند.

پیش از این طی فرامین جداگانه دیگری از سوی رئیس جمهوری ۱۵ تن از زندانیان اناث و ذکور که توسط محاکم ثلاثه کشور به جرم قاچاق مواد مخدر محکوم به مجازات شده بودند در حبس شان تخفیف آمده و از زندان رها شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.