اجتماعی

۱٫۲ میلیون کودک در افغانستان واکسن سرخک دریافت می کنند

در این کمپین که از دوازدهم تا هفدهم مارچ سال جاری میلادی اجرا می شود نه هزار و دو صد کارمند، رضا کار، ناظر و سرپرست دخیل هستند.

در اعلامیه سازمان جهانی صحت آمده است این سازمان با فراهم سازی مشوره های تکنیکی، آموزش پرسنل، حمایت مالی دوره های آموزشی و تهیه کمک های لوجیستیکی در اجرای پروژه تطبیق واکسن سرخک به وزارت صحت عامه طالبان و دفاتر ولایتی این وزارت در افغانستان کمک می کند.

 کارمندان صحی از والدین در افغانستان خواسته اند فرزندان خود را برای دریافت واکسن به مراکز دریافت واکسن بیاورند و در کاهش مشکلات سیستم صحی افغانستان و نجات جان کودکان خود همکاری کنند.

آنها همچنین از شهروندان افغانستان خواستند در حفاظت از کارمندان صحی تلاش کنند چون این کارمندان با تطبیق کمپین سرخک جان کودکان افغانستان را نجات می دهند.

سرخک به درد سر دیگری در افغانستان تبدیل شده است زیرا این بیماری ویروسی ۱۸۰۰۰ کودک را مبتلا کرده و از آغاز سال ۲۰۲۲ تاکنون جان ۱۴۲ کودک را در افغانستان گرفته است.

سازمان صحت جهانی گفته است بهترین راه برای حفاظت از کودکان در برابر بیماری سرخک تقویت سیستم ایمنی از طریق تزریق دو دوز واکسن می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا