• انتشار: 3 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50329
پرینت
پس از پشت سرگذاشتن یک دوره آموزشی

۱ هزار و ۲۰ سرباز جوان آماده پیوستن به ارتش می باشند

به گفته مسئولین قول اردوی ۲۰۹ شاهین ۱ هزار و۲۰ نفر از سربازان تازه آموزش دیده آماده پیوستن به ارتش می باشند.

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند یک‌هزار و ۲۰ سرباز جوان پس از سپری کردن یک دورۀ آموزشی در ولایت بلخ، آمادۀ پیوستن به ارتش‌اند. این سربازان جوان یک دورۀ آموزشی دوازده هفته‌یی را پشت سر گذاشته‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به رسانه ها گفت این سربازان و بریدملان دیروز (دوشنبه، دوازدهم عقرب) از مرکز آموزشی ارتش در ولایت بلخ سند فراغت خود را به ‌دست آوردند. آقای رضایی افزود این سربازان در دوازده هفتۀ گذشته آموزش‌های مسلکی نظامی، چگونگی رهبری، برخورد با مردم و آموزش‌های حقوق بشری را آموزش دیده‌اند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین علاوه کرد قرار است این سربازان برای اجرای وظیفه به ولایت‌های مشخصی اعزام شوند. شماری از بریدملانی که به تازگی دورۀ آموزشی مسلکی را سپری کرده‌اند، در ولایت‌های‌شان در ارتش استخدام می‎شوند.

پیش از این نیز در ماه اسد سال روان حدود ۵۰ تن از بریدملان پس از دو هفته آموزش از مرکز آموزشی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ، فارغ شده بودند. این سربازان ارتش در حالی در زون شمال از قول اردوی ۲۰۹ شاهین فارغ می‌شوند که دامنۀ ناامنی و جنگ در بیشتر ولایت‌های شمال کشور گسترش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.