• انتشار: 6 آوریل 2020
  • ساعت: 20:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43282
پرینت

۱ میلیارد دالر کاهش کمک امریکا به افغانستان از بودجه نیروهای امنیتی است

وهاب وردک یک فرمانده پیشین نیروهای هوایی افغانستان می گوید: «سیاسیون باید هرچه زودتر کنار بیایند و نیروهای امنیتی را آسیب پذیر نسازند.»

خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع گزارش داد یک ملیارد دالری که آمریکا قرار است از کمک هایش به افغانستان کاهش دهد از بودجه نیروهای امنیتی افغانستانی می باشد.

خان آقا رضایی رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان می گوید: «در حال حاضر نیروهای امنیتی با کمبود بودجه مواجه است و روزهای بدی را سپری می کنند.»

یک دستیار وزیرخارجه آمریکا به رویترز گفت این پول قرار بود در حفظ قابلیت های حکومت افغانستان در مبارزه با طالبان و قدرت چانی زنی در مذاکرات صلح هزینه شود.

وهاب وردک یک فرمانده پیشین نیروهای هوایی افغانستان می گوید: «سیاسیون باید هرچه زودتر کنار بیایند و نیروهای امنیتی را آسیب پذیر نسازند.»

این همه در حالی است که وزیر خارجه امریکا هشدار داده اگر محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله روی یک حکومت همه شمول به توافق نرسند امریکا در سال ۲۰۲۱ کمک‌های خود به افغانستان را یک میلیارد دالر دیگر نیز کاهش خواهد داد.

همزمان با این، آلیس ویلز، دستیار معاون وزارت خارجه ایالات متحده در امور آسیای جنوبی و مرکزی روز یکشنبه گفت وضعیت موجود در افغانستان قابل قبول نیست و در صورت روی کار نیامدن یک حکومت همه‌شمول در آن کشور، کمک‌های بین‌المللی به گونه عادی ادامه نخواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.