• انتشار: 13 جولای 2016
  • ساعت: 12:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10850
پرینت

۹ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی بازداشت شدند

پولیس مبارزه با مواد مخدر و دیگر ارگان های کشفی و امنیتی کشور طی ۷ روز گذشته ۹ تن را به اتهام قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی بازداشت کرده اند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر با ارسال خبرنامه ای نوشت که پولیس پس از بازداشت این افراد، آنان را برای تحقیقات به این اداره فرستاده است.

خبرنامه مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکراتی و مواد مخدر می نویسد که پولیس این افراد را از ولایات کابل، هرات و بغلان دستگیر کرده اند.

پولیس از نزد این افراد به طور مجموع ۵۶۸ کیلوگرم تریاک، ۵۷۶،۵۰۰ کیلوگرم مواد کیمیاوی/شیمایی جامد، ۲۹۴ لیتر مواد کیمیایی مایع، ۲۱۲ لیتر مشروبات الکلی، ۷۰ هزار افغانی پول نقد، ۵ هزار روپیه پاکستانی ارز خارجی، ۶ میل/قبضه سلاح، ۹ سیت/دستگاه تلفون همراه، ۸۹۱ فیر مرمی مختلف النوع، ۳ قبضه بمب دست ساز و دو عراده موتر/خودرو به دست آورده است.

این در حالیست که در جریان ربع اول سال ۱۳۹۵ دادگاه ابتدایی مبارزه علیه جرایم مسکراتی و مواد مخدر ۷۹ قضیه را فیصله کرده است که در پیوند آن ۱۲۱ تن که شامل ۲ تن از موظفین خدمات عامه و هشت تن طبقه اناث هستند محکوم به مجازات شدند و یک تن دیگر نسبت به نبود دلایل لازم برائت گرفته است.

همچنین دادگاه استیناف/تجدیدنظر مبارزه علیه جرایم مسکراتی و مواد مخدر در طول همین مدت، ۸۸ قضیه را فیصله کرده است که در پیوند به آن ۱۴۶ تن را محکوم به مجازات نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.