• انتشار: 22 اکتبر 2019
  • ساعت: 12:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38912
پرینت
در ۲۴ ساعت گذشته

۵۲ دهشت افگن در ۱۶ ولایت افغانستان کشته شده اند

وزارت دفاع ملی می گوید نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ عملیات مشترک تهاجمی و تصفیه ای را در ۱۶ ولایت راه اندازی کرده اند که در آن۵۲ دهشت افگن کشته، ۲۴ تن زخمی و ۸ تن به شمول ۴ فرد مشکوک دستگیر شده است.

در عملیات تصفیه ای نیرو های افغان با حمایت قوای هوایی در ولسوالی های اندر، جغتو ، ده یک و آب بند ولایت غزنی ۱۷ تن دهشت افگن کشته، ۱۳ تن زخمی و ۲ تن دستگیر گردیده اند.

در حملات هوائی در ولسوالی خروار و مرکز ولایت لوگر ۷ تن دهشت افگن کشته، ۲ تن زخمی و یک تن دستگیر گردیده است.

بر اثر انفجار ماین قبل از رسیدن به هدف در ساحه بند تیمور ولسوالی میوند ۷ تن دهشت افگن کشته شده اند .

در عملیات تصفیه ای نیرو های افغان با حمایت قوای هوایی ۶ تن دهشت افگن کشته، ۷ تن به شمول مولوی شمشاد ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی روی دوآب ولایت سمنگان زخمی، قریه جات عرب تپه، کج وردکها، ملایان، جوی نو احمدزی ها در ولسوالی دهنه غوری، شاهراه نمبر یک مرکز الی پلخمری و قریه علی خیل در کیله گی از دشمن پاکسازی گردیده و در دند شهاب الدین درگیری ادامه دارد.

حملات هوائی، انداخت توپچی و انداخت متقابل در ولسوالی های ده بالا، اچین، غنی خیل و مهمند دره ۶ تن دهشت افگن به شمول ۳ تن داعشی کشته، ۲ تن زخمی و ۴ فرد مشکوک با ۵ میل سلاح و ۲ عراده موتر سایکل دستگیر گردیده اند.

در حملات هوائی در ولسوالی های اومنه، دیله و خوشامند ۵ تن دهشت افگن کشته و ۳ عراده موتر سایکل از بین برده شده است.

در عملیات تصفیه ای نیرو های افغان در ولسوالی گرمسیر و لشکرگاه ۳ تن دهشت افگن کشته، یک تن دستگیر، مقدار سلاح و مهمات ۲ سیت مبایل بدست آمده، ۱۱۵۰ کیلو گرام تریاک در ساحه از بین برده شده و ۱۵ حلقه ماین کشف و خنثی گردیده است.

در حملات هوائی در مرکز ولایت ۲ تن دهشت افگن کشته شده اند. کندز- از اثر ضربه هوائی در ولسوالی دشت ارچی یک تن دهشت افگن کشته شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.