اجتماعی

۱۲۰ هزار خانواده از کمک‌های برنامه جهانی غذا در بدخشان مستفید می شوند

حیات الله رسولی مسوول دفتر (WFP) در زون شمال ‌شرق امروز (چهارشنبه ۲۱ میزان) به رسانه ها در بدخشان گفت  برای ۱۲۰‌هزار خانواده نیازمند در ولایت بدخشان مواد غذایی از قبیل آرد، روغن، دال و نمک در سرتاسر این ولایت توزیع می گردد.

آقای رسولی افزود همچنان برای ۶۰ هزار خانواده نیازمند دیگر هم اکنون توزیع مواد غذایی در بدخشان  جریان دارد.

طبق گفته های آقای رسولی در شش ماه آینده در سراسر بدخشان ۱۸۰‌هزار خانواده نیازمند و بی بضاعت از کمک‌های دفتر (WFP)  در بدخشان مستفید می گردند.

مولوی ابو احمد احمدی معاون والی طالبان برای بدخشان در جریان نشست خبری امروز در این ولایت

او تصریح کرد که فردا سروی ۱۲‌هزار خانواده نیازمند در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان آغاز  می گردد؛ او از طالبان خواست که در تامین امنیت و شناسایی افراد مستحق با این موسسه همکار باشند.

مولوی جهاد مل رییس مهاجرین حکومت طالبان در بدخشان ضمن قدردانی از کمک های بشر دوستانه برنامه جهانی غذا وعده سپرد که طالبان تمام تلاش خود را در زمینه تامین امنیت و شناسایی افراد مستحق به خرج خواهند داد.

در همین حال معین الله نظامی به نمایندگی از مردم بدخشان امیدوار است افراد مستحق شناسایی شده و کمک ها برای این افراد بی بضاعت توزیع گردد.

این کمک ها در حال در بدخشان توزیع می گردد که بیشتر مردم این ولایت را افراد فقیر تشکیل می دهند و بیشتر خانواده ها بعد از تحولات اخیر در فقر شدید بسر می برند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا