امنیت و جرایم

یک گروه ۸۹ نفری طالبان به پروسه صلح دولت پیوستند

این مقامات می گویند این گروه که توسط ملا عارف در ولسوالی دولینا رهبری می شد بیش از ۸۰ قبضه سلاح خود را تسلیم دولت کردند.

ملا عارف رهبر این گروه که خود نیز به پروسه صلح دولت پیوسته است می گوید که در دو سال گذشته علیه نیروهای امنیتی کشور فعالیت داشته است.

وی با اظهار امیدواری از اینکه دولت اقدامات لازم را برای آنها انجام دهد گفت “متوجه شدم گه پشت همه ناامنی ها و شورشی ها سازمان استخباراتی پاکستان می باشد.”

ملا عارف افزود که سازمان استخباراتی پاکستان در تلاش است تا افغان ها را علیه هم درگیر کند و این دلیل وی برای پیوستن به پروسه صلح است.

غلام ناصر خازی والی ولایت غور از پیوستن این گروه ۸۹ نفری طالبان استقبال کرد و از دیگر شورشیان خواست تا سلاح های خود را بر زمین بگذارند و به پروسه صلح بپیوندند.

گفتنی است که این گروه ۸۹ نفری خود را از مولوی عبدالخالق والی نام نهاد طالبان و فرمانده طالبان ملا رحمت اله حجرت جدا کردند و به پروسه صلح پیوستند.

جنرال حنیف نورستانی رئیس امنیت ملی ولایت غور نیز اظهار امیدواری کرد که با پیوستن این گروه ۸۹ نفری طالبان به پروسه صلح اوضاع امنیتی در ولسوالی دولینا بهبود یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا