• انتشار: 6 اکتبر 2020
  • ساعت: 19:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49410
پرینت

یک گروه ۱۵ نفری طالبان در کابل بازداشت شد

شبکۀ دستگیر شده پانزده نفری طالبان در گروه‌های ۴ و ۵ نفری مأموریت‌های ترور نیروهای امنیتی و چهره‌های بانفوذ کشور را در شهر کابل برعهده داشته‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرد اعضای یک شبکۀ پانزده نفری طالبان در شهر کابل بازداشت شده‌ است. این شبکۀ مسوولیت ترور نیروهای امنیتی و چهره‌های بانفوذ کشور را برعهده داشت.

در اعلامیه‌یی که امروز (سه‌شنبه، پانزدهم میزان) از سوی ریاست عمومی امنیت ملی نشر شد، آمده است این افراد در یک عملیات هدف‌مند نیروهای قطعۀ خاص امنیت ملی در کابل بازداشت شدند. بر اساس این اعلامیه، این شبکۀ پانزده نفری طالبان در گروه‌های ۴ و ۵ نفری مأموریت‌های ترور نیروهای امنیتی و چهره‌های بانفوذ کشور را در شهر کابل برعهده داشته‌اند.

بر اساس معلومات ریاست امنیت ملی کشور، این شبکۀ ترور طالبان چندین برنامۀ ترور نیروهای امنیتی و چهره‌های بانفوذ کشور را روی دست داشته‌ است.

گفتنی است که در بیش از یک سال گذشته ترورهای هدف‌مند و زنجیره‌یی در بیشتر شهرهای کشور به ویژه در شهر کابل افزایش یافته است. عالمان دین، فعالان رسانه‌یی، نظامیان، چهره‌های با نفوذ و فعالان حقوق بشر هدف این ترورها بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.