• انتشار: 16 اکتبر 2016
  • ساعت: 16:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14416
پرینت

یک گروه هندی به دستور داعش قصد سربریدن چند هندی دیگر را در افغانستان داشت

نیروهای امنیتی هند یک گروه شش نفره را در این کشور دستگیر کرده اند که به دستور داعش قصد سر بریدن سه شهروند دیگر هند را در افغانستان داشتند.

خبرگزاری «دا هندو» هند گزارش داده است که نیروهای امنیتی هند یک گروه شش نفره را چند روز پیش دستگیر کردند که این گروه به دستور گروه داعش در افغانستان، تصمیم به سر بریدن سه تبعه کشور هند را در افغانستان داشتند.

مقامات هندی گفته اند که این گروه همچنین دستور داشته تا از سربریدن این اتباع فیلمبرداری کرده و در اینترنت و رسانه ها پخش نماید.

این افراد از ایالت کلارای هند دستگیر شده اند.

مقامات در وزارت داخله ایالت کلارای افزودند، یکی از این شش نفر دستور داشته تا برای دیگر اعضا شمشیر تهیه کند، زیرا تهیه کردن شمشیر به مراتب راحت از تهیه کردن اسلحه می باشد.

سه شهروند هندی که این گروه مامور برای کشتن آنها شده بود، اعضای «راشتریا سوایم سوک سینگ» (سازمان داوطلبان ملی) و حزب باهاراتریا جاناتا پارتی (حزب مردمی هند) که یکی از دو حزب سیاسی بزرگ هند می باشند.

رسانه های هندی گزارش دادند که این گروه به مدت شش ماه تحت تعقیب و کنترول بودند، و نهاتا در روز دوم اکتبر هنگامی که در مکانی در ایالت کلارای این کشور تصمیم به برگزاری یک جلسه داشتند دستگیر شدند.

لازم به ذکر است که این دومین بار است که گزارش هایی مبنی بر پیوستن برخی شهروندان هندی به گروه تروریستی داعش منتشر می شود.

پیش تر نیز یک گروه ۲۲ نفره به سرکردگی یک زن جوان به نام یاسمین در میدان هوایی این ایالت به جرم ارتباط و پیوستن به گروه داعش دستگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.