• انتشار: 19 سپتامبر 2017
  • ساعت: 09:53
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24343
پرینت

یک کارمند اداره امور در پی افشای “قومگرایی”اش استعفا داد

ثواب الدین مخکش کارمند اداره امور ریاست جمهوری در پی افشای “راهنمای قوم‌گرایانه‌ای” که تهیه کرده بود، استعفا داد. مشخص نیست که این فرد مجبور به استعفا شده یا اینکه خودش استعفا داده است.

اوایل هفته روزنامه اطلاعات روز، گزارشی تحت عنوان “در اداره امور ریاست جمهوری چه می گذرد” منتشر کرد که در ان یک راهنما برای کارمندان اداره امور از سوی ثواب الدین مخکش تهیه شده بود.

ثواب الدین مخکش بعد از نشر این راهنما مدعی شده بود که رمز عبور کمپیوترش به دست کسی دیگر افتاده و از حساب شخصی تلگرامش سوءاستفاده شده است.

فریدون الهام، معاون رئیس کل اداره ریاست جمهوری روز دوشنبه (۲۷ سنبله) اما گفت که ثواب‌الدین مخکش “به اشتباه خود پی برده” و دو روز پیش از معاونت رئیس بخش نظارت و ارزیابی این نهاد مستعفی شده است.

به نقل از بی بی سی، آقای الهام تاکید کرده که آنچه در این سند آمده نظر شخصی آقای مخکش است و ربطی به اداره امور به عنوان یک نهاد ملی ندارد و در این نهاد گرایش‌های قومی تحمل نمی‌شود.

این سند به صورت راهنمایی تهیه و از طریق یک گروه تلگرامی با جمعی از کارمندان اداره امور ریاست جمهوری در میان گذاشته شده و اخیراً نسخه‌ای از آن در رسانه‌ها درز کرد.

انتشار این راهنما واکنش‌های زیادی را در رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و سیاستمداران برانگیخته و دستمایه طرح انتقادهای تندی علیه نهاد اداره امور و دفتر ریاست جمهوری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.