سیاست

یک چرخبال نظامی در شمال کشور سقوط کرد

محمد حنیف رضایی؛ سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که یک چرخبال مربوط یک شرکت خارجی که شماری از نظامیان را به فاریاب انتقال می‌داد، لحظاتی پس از ارتفاع گرفتن به دلیل عوارض تخنیکی در فرودگاه این پایگاه نظامی سقوط کرده است.

این هلیکوپتر متعلق به یک شرکت قراردادی خارجی به نام مک بوده‌ است.

او گفت طرف قرارداد این شرکت نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان هستند و پیلوت های آن نیز خارجی بودند که برای حمل و نقل در ارتش افغانستان استفاده می‌شد.

به گفته آقای رضایی این هلیکوپتر صبح امروز ( یکشنبه ۱۱ سنبله) قول اردوی ۲۰۹ شاهین را به مقصد ولایت فاریاب در شمال افغانستان ترک می‌کرد که در دقایق اول پرواز دچار نقص فنی شد و در محوطه این قول اردو سقوط کرد.

او گفت که هلیکوپتر از نوع ام ۱۴ روسی است و در زمان سقوط ۱۵ متر از زمین فاصله گرفته بوده که سقوط و به زمین برخورد و آتش گرفت.

آقای رضایی درباره شمار سرنشینان این هلیکوپتر گفت که علاه بر خلبانان، چهار سرباز ارتش و شش سرباز پولیس از جمله سرنشینان این هلیکوپتر بودند که تاکنون سه نفر از سرنشینان نجات داده شده اند. در همین حال، منابع نظامی از کشته شدن یک پیلوت خارجی و دو افغان در نتیجه سقوط این هلیکوپتر خبر دادند. دو افغان و یک خارجی نیز زخمی شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا