اجتماعی

یک پزشک بریتانیایی افغان تبار برنده جایزه بهترین پزشک سال نشریه سان شد

یک پزشک بریتانیایی و افغان تبار به عنوان پزشک سال نشریه سان و کانال چهار در بریتانیا شناخته شد.

دکتر وحید آرین، سی و شش ساله است و در کابل به دنیا آمده است. دکتر آرین به خاطر ارائه مبتکرانه خدمات پزشکی از راه دور به نیازمندان، به ویژه در مناطق جنگ‌زده شایسته این عنوان شناخته شد.

او جایزه خود را از دستان دیوید بکام در مراسم ویژه اهدای جوایز امسال دریافت دولت بریتانیا از پزشک افغان‌تبار برای اقدامات خیریه‌ ستایش کرد. دولت بریتانیا از دکتر وحید آرین، پزشک اهل شهر لیورپول برای خدمات داوطلبانه‌اش به کشورهای در حال جنگ تقدیر کرده است.

دکتر آرین چهار سال قبل، یک شبکه بهداشتی خیریه با عنوان ” تل-هیل” یا “علاج از راه‌دور” ایجاد کرد. این شبکه، پزشکان نخبه از کانادا، آمریکا و بریتانیا را کنار هم آورده تا با استفاده از اسکایپ، واتس‌آپ و پیامک پزشکان کشورهای در حال جنگ را آموزش دهند و با آنها همکاری کنند.

دولت بریتانیا از سال ۲۰۱۴ برنامه‌ “نقطه نور” را با هدف شناسایی و تقدیر از افرادی راه‌اندازی کرده است که داوطلبانه در راستای ایجاد تغییراتی واقعی در بهبود وضعیت جوامع خود تلاش کرده‌اند.از بدو ایجاد این برنامه روزانه یک نفر از سوی نخست وزیر بریتانیا تقدیرنامه “نقطه نور” را دریافت می‌کند. دکتر آرین نیز این تقدیرنامه را دریافت کرد، نهصد و هشتادمین دریافت کننده آن است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا