ورزشی

یک وکیل امریکایی مشکل کمیته المپیک را پیگیری می کند

کمیته ملی المپیک امروز(دوشنبه) در یک کنفرانس خبری که با حضور وکیل و معاون اول این کمیته برگزار شده بود مشکلات به وجود آمده در کمیته ملی المپیک افغانستان با رسانه ها در میان گذاشت.

این مشکلات از سال گذشته و بعد از تشکیل حکومت وحدت ملی، برای ورزش کشور به وجود امد.

مقام های حکومت وحدت ملی بدون در نظر داشت انتخابات درون سازمانی کمیته، چند ماه پیش ظاهر اغبر را به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک برگزیدند.

اخیرا ظاهر اغبر و هیئت همراه وی سفری به ترکمنستان داشته است و با مسئولان المپیک آسیایی گفتگو هایی نیز کرده است.

جاوید دلاور معاون کمیته ملی المپیک افغانستان ضمن غیر قانونی خواندن این سفر گفت: کسانی در کشور هستند که به وجهه ما در سطح بین الملل آسیب وارد کرده است ما ضمن نکوهش این عمل از دولت افغانستان خواستار رسیدگی به این مساله شدیم.

وی گفت: مجمع شورای کمیته المپیک آسیایی که در ترکمنستان با اشتراک هیئتی از افغانستان دایر شده بود علاوه بر غیر قانونی بودن استقلالیت کمیته ملی المپیک افغانستان را نیز زیر سوال برده است.

آقای اریک مونتالوو وکیل مدافع کمیته ملی المپیک همچنین در این کنفرانس خبری گفت: اسنادی به من سپرده شده است که در آن نشان از بی قانونی ها در کمیته ملی المپیک می دهد و تمرکز مهم این دوسیه بروی اعمالی است که غیر قانونی انجام شده است و ما خواهان رسیدگی به آن هستیم.

وی گفت: هر نهادی باید دارای یک اصول باشد که در جلسه ای که در ترکمنستان برگزار شده بود خلاف اصول کمیته المپک جهانی این جلسه دایر شده بود.

آقای مونتالوو در پایان این نشست گفت: کسانی در داخل هستند که نمی خواهند مطابق قانون عمل کند ما درصدد هستیم تا این موضوع را از طریق محکمه بین المللی ورزش حل نماییم.

کمیته ملی المپیک افغانستان مدتی است که با مشکلات و بی نظمی های فراوانی روبرو شده است و این باعث شده تا ورزش افغانستان در مجامع بین المللی دچار آسیب های فراوانی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا