• انتشار: 4 سپتامبر 2016
  • ساعت: 21:57
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13012
پرینت

یک ولسوالی دیگر در شرق کشور به تصرف شورشیان طالبان درآمد

مقام های محلی در ولایت پکتیکا و شورشیان طالبان تایید کرده اند که مرکز ولسوالی اومنه در ولایت پکتیکا پس از چهار روز درگیری به تصرف شورشیان طالبان درآمد.

این دومین ولسوالی در شرق کشور است که طی چند روز اخیر به تصرف شورشیان طالبان در می آید.

یک مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود گفت نیروهای ویژه و همچنین نیروهای تازه نفس به منطقه اعزام شده اند تا جلوی پیشروی طالبان را بگیرند.

او همچنین گفته است که نیروهای امنیتی عقب نشینی استراتژیک کرده اند.

شورشیان طالبان نیز در بیانیه ای در وبسایت شان به نام صدای جهاد گفته اند که پس از چهار روز درگیری با نیروهای امنیتی توانسته کنترول ولسوالی اومنه را بدست بگیرند.

طالبان همچنین مدعی شده اند که طی این درگیری ها ۲۱ تن از نیروهای امنیتی افغانستان کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شده اند، در حالیکه تنها ۵ تن از این شورشیان کشته و ۴ تن دیگر زخمی شده اند.

لازم به ذکر است که شورشیان طالبان معمولا در اعلام تلفات وارده به نیروهای امنیتی اغراق می کنند.

ولسوالی اومنه دومین ولسوالی در شرق کشور است که طی هفته اخیر به تصرف شورشیان طالبان در می آید. هفته پیش نیز این گروه، با حملات پی هم و محاصره دو هفته ای، ولسوالی جانی خیل در ولایت پکتیا را به تصرف خود درآوردند.

گفته می شود ولایت گروه های مختلف طالبان به شمول حقانی و گروه القاعده در ولایت پکتیکا حضور دارند.

لانگ وار جورنال طی گزارشی نوشت که از ۱۹ ولسوالی ولایت پکتیکا هم اکنون دو ولسوالی در تصرف شورشیان طالبان است. شورشیان طالبان ۸۰ ولسوالی از ۴۰۰ ولسوالی افغانستان را تحت کنترول خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.