• انتشار: 2 آگوست 2020
  • ساعت: 23:21
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46459
پرینت
برای بررسی حملات راکتی پاکستان در اسپین بولدک

یک هیأت عالی رتبه دولتی به قندهار رفت

براساس اعلام شورای امنیت ملی یک هیأت عالی رتبه دولتی برای بررسی حملات راکتی پاکستان در اسپین بولدک به قندهار سفر کرده است.

دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرد یک هیأت بلندرتبه‌ی دولتی به ریاست معاون این دفتر برای بررسی همه‌جانبه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکسانی بر ولسوالی اسپین‌بولدک، به ولایت قندهار رفته است.

شورای امنیت ملی در تویتی گفت این هیأت دولتی با ترکیب نمایندگان ادارات مختلف امروز (یک‌شنبه، ۱۲ اسد) به قندهار رفته است.

نهم اسد در پی حملات راکتی نظامیان پاکستانی به خاک افغانستان در مربوطات ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت قندهار، ۱۵ غیرنظامی از جمله یک کودک کشته و ۸۰ غیرنظامی دیگر زخمی شدند. به دنبال این حملات، درگیری میان نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان نیز آغاز شد.

به دنبال آن، وزارت خارجه‌ی افغانستان این حملات نظامیان پاکستانی را با «شدیدترین الفاظ» محکوم کرد و خواستار شناسایی عوامل آغاز جنگ شد.

وزارت خارجه در اعلامیه‌ای همچنان گفت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان درحالی که همیشه طرفدار صلح و حفظ آرامش در امتداد خط فرضی دیورند هستند، در عین حال توان کامل دفاع از مردم و دادن پاسخ به چنین حملاتی را نیز دارند.

از سویی هم، روز گذشته شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان در یک نشست خبری گفت آن‌چه در منطقه چمن در مرز افغانستان رخ داد، نباید اتفاق می‌افتاد.

او همچنان گفت ارتش پاکستان آغازگر جنگ نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.