• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۰۵
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 1487
پرینت
والی هرات:

یک هزار و چهل پروژه در ولایت هرات در حال اجراست

مقامات در هرات می گویند یک هزار و چهل پروژه با هزینه ۲۵۶ میلیون دالر امریکایی در بخش های مختلفی برای توسعه دهی ولایت هرات در جریان است.

آصف رحیمی والی هرات می گوید از آنجایی که آبگیری بند سلما امیدواری های زیادی برای مردم بوجود آورده است، بیشتر این پروژه ها در بخش زراعت و آبیاری می باشد.

آقای رحیمی در جلسه کمیته انکشاف ولایتی، از آبگیری بند سلما بعنوان بزرگترین رویداد اقتصادی و زراعتی کشور یاد کرد و ابراز امیدواری نمود تا با بهره برداری از این پروژه ها، هزاران هکتار زمین در این ولایت تحت آبیاری قرار گیرد.

گفته میشود از مجموع این پروژه ها ۹۷۹ پروژه از طریق برنامه های ریاست احیا و انکشاف دهات، ۶۱ پروژه در بخش های دولتی و باقی از طریق موسسات بین المللی طرح ریزی و در دست اجرا قرار گرفته است.

چگونگی اجرای این پروژه ها در کمیته انکشاف ولایتی که بریاست آقای رحیمی والی هرات برگزار شده بود مورد بحث قرار گرفت.

بودجه مصرف شده در سه ماه  اول سال در پروژه های متذکره، بالغ بر یازده میلیون دالر گزارش شده است.

در این میان بخش زراعت با شش میلیون دالر در صدر قرار دارد، بخش توسعه زیرساختهای ولایت با سه میلیون دالر در جایگاه دوم و بخش تعلیم و تربیه با یک میلیون و پنجصد هزار دالر امریکایی در جایگاه سوم قرارگرفته اند.

همچنین در دو ماه اول سال ۱۳۹۴، شانزده پروژه به منظور توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از طریق موسسات غیر دولتی در هرات به ثبت رسید که مبلغی معادل ۱۷ میلیون دالر صرف این پروژه ها شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.