اجتماعی

یک نهاد خارجی در هرات برای جوانان بیجاشده داخلی زمینه کار فراهم می کند

مسئولان نهاد خارجی «کورداید» در ولایت هرات در نظر دارند با ایجاد مکانیزمی زمینه استخدام جوانان بیجا شده داخلی را در شرکت های تجاری که نیازمند نیروی کار متخصص می باشند فراهم نمایند.

به همین منظور، خانم «الیزابل لنجرک» مشاور تخنیکی نهاد کورداید روز گذشته (سه شنبه ۱۰ حوت) با سرپرست ریاست و معاون تجارتی اتاق تجارت و سرمایه گذاری ولایت هرات دیدار کرد.

خانم لنجرک در این دیدار گفت که اداره آنها در نظر دارد پروژه ای را تحت نام «رونق در هرات» راه اندازی کند که براساس آن شماری از جوانان بیجا شده داخلی را تحت پوشش خود قرار می دهد.

این پروژه پس از ارائه آموزش های مسلکی به این جوانان، در همکاری با نهادها و شرکت های تجارتی زمینه استخدام آنها را در شرکت های که نیاز به نیروی کار دارند فراهم می سازد.

او هدف این برنامه را ایجاد شغل برای عودت کنندگان و بیجا شدگان داخلی و حمایت از سکتور خصوصی، به منظور انکشاف اقتصادی و رونق کار و بار تجارت به صورت مسلکی عنوان کرد.

احمدسعید صدیقی، سرپرست ریاست و معاون تجارتی اتاق تجارت و سرمایه‌ گذاری هرات نیز ارائه معلومات از فعالیت های این اتاق گفت: «نخست نیاز است تا یک برنامه آگاهی دهی برای شرکت‌های عضو اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری راه اندازی گردد و سپس با هماهنگی این اتاق این پروسه به پیش برود.»

آقای صدیقی افزود که رهبری اتاق بخاطر تطبیق هر چه بهتر این پروژه تلاش خواهد کرد و در تمام سطوح وعده همکاری داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا