• انتشار: 17 آگوست 2015
  • ساعت: 20:09
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • کدخبر: 1780
پرینت

یک نماینده مجلس ایران به برگزاری کنسرت داوود سرخوش، هنرمند افغان، اعتراض کرد

در حالیکه سه روز به اجرای کنسرت داوود سرخوش، آواز خوان پرآوازه افغانستان در ایران باقی مانده، مجتبی رحماندوست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران به برگزاری این کنسرت به شدت اعتراض کرده است.

داوود سرخوش، روز گذشته وارد تهران شد و قرار است که به تاریخ ٣٠ اسد در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی به اجرایی کنسرت پبردازد.

آقای رحماندوست از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران خواسته است تا هر چه زودتر به لغو این کنسرت حکم دهد.

او گفته است که این کنسرت بنا به “ایرادات انضباطی و ظابطه ای” نباید برگزار شود.

سرخوش در فرودگان تهران مورد استقبال هوادارن صدایش قرار گرفت.

گفتنی است که در ماه های اخیر، ده ها کنسرت در چندین شهر ایران قبل از برگزاری لغو شده و حتی پولیس به چند آواز خوان که مجوز اجرای کنسرت هم داشتند، اجازه رفتن به روی صحنه را نداده است.

ادامه این روند با اعتراض شدید صنف موزیسین های خانه موسیقی ایران مواجه شده و نسبت به وقایع اخیر و لغو کنسرت ها انتقاد کرده است.

اعضای این صنف گفته اند: “برگزاری کنسرت برای برخی از هنرمندان موسیقی که از شهرت و معروفیتی در میان مردم برخوردارند به رغم هزینه‌های سنگینی که دارد،‌ همچنان مهمترین محل کسب درآمد و سودآوری است، لذا قطع و متزلزل ‌کردن این منبع، عملا بریدن شریان اقتصادی پیشه آنها به شمار می‌آید.”

دواوود سرخوش

داوود سرخوش هنرمند افغان دیروز وارد میدان هوایی امام خمینی در تهران شد

مجتبی رحماندوست، عضو مجلس ایران به خبرگزاری خانه ملت این کشور گفته است که علاوه بر انتقادهایی که به کنسرت داوود سرخوش وارد است، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سوابق عملکرد این خواننده غیر ایرانی را در شبکه های اجتماعی برای صدور مجوز کنسرت مد نظر می گرفت.

رحماندوست می گوید که قبل از اینکه او دیگر دلایلش را در این مورد مطرح کند، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به لغو مجوز کنسرت حکم دهد.

وی به خبرگزاری خانه ملت گفته است: “من صلاح نمی‌دانم فعلا دلایل دیگر مخالفتم را رسانه‌ای کنم، اما رفتاری که وزارت ارشاد پس از دریافت این تذکر انجام خواهد داد، نوع برخوردهای بعدی با این مسئله را جهت می‌دهد.”

آقای رحماندوست همزمان هشدار داده است که اگر به این درخواست او توجه نشود مسئله را به گونه ای دیگری مطرح خواهد کرد.

وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صحن علنی مجلس در خصوص صدور مجوز برای کنسرت داوود سرخوش انتقاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.