• انتشار: 3 فوریه 2021
  • ساعت: 14:13
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 54062
پرینت

یک نفر به اتهام پول شویی در میدان هوایی کابل بازداشت شد

وزارت مالیه امروز (چهارشنبه، پانزدهم دلو) با نشر خبرنامه‌‌یی گفت این متهم که حدود ۲۷۳ هزار ریال سعودی را در داخل یک کارتن جابه‌جا کرده بود از سوی مسوولان گمرک میدان‌ هوایی کابل بازداشت شده است.

وزارت مالیه از بازداشت یک نفر به اتهام پول‌شویی در میدان هوایی کابل خبر می‌دهد. این فرد شهروند افغانستان است و هنگام آمدن از عربستان سعودی به کشور بازداشت شده است.

وزارت مالیه امروز (چهارشنبه، پانزدهم دلو) با نشر خبرنامه‌‌یی گفت این متهم که حدود ۲۷۳ هزار ریال سعودی را در داخل یک کارتن جابه‌جا کرده بود از سوی مسوولان گمرک میدان‌ هوایی کابل بازداشت شده است. خبرنامۀ می‌افزاید این فرد متهم بر اساس مقررۀ منع پول‌شویی به دادستانی کل تسلیم داده شده است.

این در حالی است که اخیراً اتهام قاچاق پول از مسیرهای ویژۀ میدان هوایی کابل بالا گرفته است. به تازگی سیگر یا ادارۀ بازرس ویژۀ امریکا در گزارشی مدعی شده است مبالغ هنگفتی پول از طریق دروازه‌های ویژۀ (وی. آی. پی) این میدان هوایی به بیرون قاچاق می‌شود.

این اتهام از سوی یک عضو مجلس نماینده‌گان کشور نیز علیه‌ نزدیکان مقام‌های بلندرتبۀ حکومت مطرح شده است. ارگ ریاست جمهوری اما این ادعاها را رد کرده و بی‌اساس خوانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.