• انتشار: ۲۰ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۲۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65361
پرینت

یک مقام پاکستانی: دنیا باید از اشتباهات رخ داده در افغانستان درس بگیرد

فرماندار ایالت خیبرپختونخواه در دیدار با نماینده آمریکا در این ایالت گفته است که دنیا باید از اشتباهات رخ داده در افغانستان درس بگیرد و حمایت کامل خود را از مردم افغانستان انجام دهد.

داون پاکستان نوشته است که «شاه فرمان» فرماندار ایالت خیبرپختونخواه این کشور روز گذشته (دوشنبه ۱۹ میزان) در دیدار با «ریچارد اچ رایلی» سرکنسول آمریکا در پشاور روی اوضاع افغانستان به بحث و گفتگو پرداختند.

آقای شاه فرمان در این دیدار گفت افغانستان دارای صلح و ثبات نه تنها به نفع پاکستان و آمریکا است بلکه به نفع تمام دنیا است.

او گفت جامعه جهانی باید از اشتباهات رخ داده در افغانستان درس بگیرد و حمایت کاملی از مردم افغانستان انجام دهد.

شاه فرمان افزود در رویدادهای دهه ۹۰ میلادی دست کم یک میلیون شهروند افغان به شهادت رسیدند، اما دنیا بجای کمک به آنها، افغان ها را به حال خودشان رها کردند.

وی همچنین علاوه کرد “افغان ها این حق را دارند تا خودشان تصمیم بگیرند و نظام شان را در کشور خودشان انتخاب نمایند.

فرماندار ایالت خیبرپختونخواه همچنین در این دیدار از سیاست آمریکا برای میدان دادن به کشور هند در افغانستان انتقاد کرد و گفت که هند نقش مخربی در افغانستان ایفا کرد.

ریچارد رایلی سرکنسول آمریکا در پشاور نیز با بیان اینکه دوباره کارش را در پشاور آغاز کرده گفت که آمریکا و پاکستان در شماری از چالش های منطقه ای و جهانی دیدگاه مشترکی دارند و راهی برای حل این مسائل پیدا خواهند کرد.

لازم به ذکر است که ایالت خیبرپختونخواه در شمال غربی پاکستان و در همسایگی افغانستان واقع شده است و شمار زیادی از مهاجران افغان در این ایالت حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.