• انتشار: ۱۰ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۹:۱۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66929
پرینت

یک مقام هندی: اگر طالبان به سمت هند حرکت کند، حمله هوایی آماده است

یک مقام هندی با توجه به تحولات سیاسی اخیر و قدرت گرفتن دوباره طالبان گفته است که اگر طالبان بخواهند به سمت خاک هند حرکتی کنند، می دانند که حمله هوایی علیه آنها آماده است.

«یوگی آدیت یانات» سروزیر ایالت «اوتار پرادش» هند روز گذشته (یکشنبه ۹ عقرب) گفت: «افغانستان و پاکستان هر دو بخاطر حضور طالبان دچار آشفتگی هستند، اما طالبان می دانند که اگر بخواهند حرکتی به سوی هند بکنند، حملات هوایی هند علیه آنها آماده است.»

وی گفت: «امروز، هند با رهبری نارندرا مودی نخست وزیر یک کشور قدرتمند است، و هیچ کشوری جرات نگاه (بد) به سوی هند را ندارد. پاکستان و افغانستان بخاطر حضور طالبان دچار آشفتگی هستند، اما طالبان می دانند اگر بخواهند به سوی هند حرکتی انجام دهند، حملات هوایی هند علیه آنها آماده است.»

لازم به ذکر است که پاکستان و هند بخاطر مسئله مالکیت بر حوزه کشمیر، دو رقیب قدیمی برای یکدیگر هستند که این اختلاف مالکیت اما منازعه دو کشور را به مسایل زیاد دیگری کشانده است.

با روی کار آمدن مجدد طالبان در افغانستان و ارتباط نزدیکی که میان پاکستان و طالبان گزارش می گردد، هند نگران موضع خود در افغانستان و حوزه کشمیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.