• انتشار: ۳۰ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۵۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62069
پرینت

یک مقام طالبان: عاملان جنایت علیه غیرنظامیان را مورد پیگرد قرار می دهیم

یک مقام طالبان گفته است برخی انتقام جویی ها و جنایت های انجام شده توسط افراد این گروه در قبال غیر نظامیان بررسی می شود و طالبان در این زمینه پاسخگو هستند.

یک مقام طالبان، گفت این گروه، گزارش‌ها در باره‌ی انتقام‌جویی و جنایت‌های انجام‌شده از سوی افراد خود را بررسی می‌کند و در قبال آن پاسخ‌گو است.

یک مقام ارشد طالبان، روز شنبه -۳۰ اسد-، به خبرگزاری رویترز، گفت: «در مواردی از جنایت‌های افراد خود علیه غیرنظامیان را شنیده ایم، اگر افراد ما این اقدام‌ها را انجام داده باشند، مورد تحقیق قرار خواهند گرفت.»

این مقام طالبان، افزود: «ما می‌توانیم وحشت، استرس و اضطراب را درک کنیم، مردم فکر می‌کنند ما پاسخ‌گو نخواهیم بود؛ اما این‌گونه نخواهد بود.»

این اظهارات، در حالی بیان می‌شود که یک سند محرمانه‌ی سازمان ملل متحد نشان می‌دهد طالبان پس از تصرف کلان‌شهرهای افغانستان، تلاشی خانه‌به‌خانه را در شماری از ولایت‌ها آغاز کرده و به دنبال افرادی که با نیروهای امریکایی و ناتو کار کرده اند، هستند.

از سویی دیگر، طالبان در ولایت هرات عضو خانواده‌ی یک خبرنگار دویچه‌‌وله آلمان را کشته اند.

به تازگی، سازمان گزارش‌گران بدون مرز نیز گزارش داده افرادی وابسته به شبکه‌ی حقانی که جزو گروه طالبان است، خانه‌ی زلمی لطیفی، مدیر و رییس تلویزیون انعکاس را تفتیش و سه موتر او را مصادره کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.