• انتشار: 29 مارس 2020
  • ساعت: 18:26
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43011
پرینت

یک مرکز تشخیص کرونا در ننگرهار افتتاح شد

این مرکز تشخیصیه‌ی ویروس کرونا با معیارهای جهانی آماده شده و ظرفیت تشخیص صد واقعه‌ی کرونا در روز را دارد.

وزارت صحت عامه‌ اعلام کرد یک مرکز تشخیص ویروس کرونا در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار گشایش یافته است.

در اعلامیه‌ی این وزارت آمده است این مرکز تشخیصیه را فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه امروز (یک‌شنبه، ۱۰ حوت) در سفری به این ولایت افتتاح کرد.

 به نقل از اعلامیه، این مرکز تشخیصیه‌ی ویروس کرونا با معیارهای جهانی آماده شده و ظرفیت تشخیص صد واقعه‌ی کرونا در روز را دارد.

وزیر صحت عامه گشایش این مرکز را در ولایت ننگرهار یک امر مهم برای تشخیص واقعات و شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه‌ی شرقی کشور خوانده است. او گفته است که پس از این نمونه‌های مشکوک به کرونا در ولایت‌های شرقی برای تشخیص به مرکز تشخیصیه‌ی ویروس کرونا در جلال‌آباد فرستاده می‌شود.

فیروزالدین فیروز گفته است که به تعداد شش پایه دستگاه «وینتلاتور» به ولایت ننگرهار و دو پایه دستگاه دیگر وینتلاتور برای ولایت‌های لغمان و کنر داده شده است. این دستگاه برای بیمارانی که دچار مشکلات تنفسی شدید می‌شوند، استفاده می‌شود.

آقای فیروز تأکید کرده که وزارت صحت در تلاش است با بلندبردن ظرفیت مراکز تشخیصیه‌ی ویروس کرونا از لحاظ تجهیزات و کارمند، قابلیت تشخیص این ویروس را افزایش دهد.

مرکز تشخیص ویروس کرونا در ولایت ننگرهار سومین مرکز تشخیص این ویروس در کشور می‌باشد. پیش از این دو مرکز تشخیصیه در ولایت‌های کابل و هرات به‌خاطر تشخیص ویروس کرونا گشایش یافته بود.

مرکز تشخیص کرونا در ولایت شرقی ننگرها در حالی گشایش می‌یابد که رقم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۲۰ نفر رسیده است. دو دیپلمات خارجی و چهار نظامی ناتو نیز شامل این افراد‌اند. از تعداد ۱۲۰ نفر یک نفرشان مربوط به ولایت ننگرهار می‌باشد که اخیرا از عربستان سعودی برگشته است.

همچنان پنج نفر در ولایت‌های هرات، دایکندی، کاپیسا و سمنگان بهبود یافته و سه نفر دیگر در ولایت‌های هرات و بلخ جان داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.