• انتشار: ۱۱ حمل ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۳۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 55995
پرینت

یک عضو برجسته القاعده و یک فرمانده طالبان در پکتیکا کشته شدند

در یک عملیات هدفمند قطعات خاص نیروهای امنیت ملی در ولسوالی گیان ولایت بکتیکا یک عضو برجسته القاعده و یک فرمانده طالبان کشته شدند.

ریاست عمومی امنیت ملی روز گذشته سه شنبه ۱۰ حمل در اعلامیه ای گفت این عضو برجسته القاعده دولت بیگ تاجیکی نام داشت که به ابو محمد التاجیکی مشهور بود و از اعضای ارشد القاعده در شبه قاره هند به شمار می رفت. از سویی هم حضرت علی مشهور به حمزه مهاجر باشنده اصلی وزیرستان فرمانده طالبان بود که در همکاری با ابو محمد التاجیکی حملات خونین مشترک طالبان و القاعده را برنامه ریزی می کردند.

براساس اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی این افراد حلقه ارتباط و اتصال القاعده و طالبان به شمار می رفتند و مسئولیت داشتند گروه طالبان را تجهیز و تمویل نمایند. افراد کشته شده در تازه ترین اقدام روی حملات بهاری طالبان در حال برنامه ریزی بودند.

به گفته اعلامیه ابو محمد تاجیکی و حمزه مهاجر در ولایات زابل، غزنی و لوگر برای جنگجویان طالبان سلاح های پیشرفته فراهم می کردند و آنها را آموزش نظامی می دادند. افراد دستگیر شده قصد داشتند آموزش های نظامی به جنگجویان طالبان را به دیگر پایگاه های این گروه در افغانستان گسترش دهند.

ابو محمد تاجیکی و حمزه مهاجر زمانی توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی در غزنی کشته شدند که قصد رفتن به ولایت پکتیکا برای تمویل و تجهیز طالبان بودند.

در اعلامیه ریاست امنیت ملی تاکید شده است بعد از امضای توافق صلح دوحه این سومین بار است که اعضای ارشد القاعده در پایگاه های طالبان هدف قرار می گیرند. طالبان برخلاف ادعاهای مطرح شده هرگز ارتباط خود با القاعده را قطع نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.