امنیت و جرایم

یک عالم دینی در بهسود به اتهام ارتباط با قوماندان علیپور بازداشت شد

منابع محلی در ولایت میدان وردک می گویند که یک عالم دینی در این ولایت به اتهام ارتباط با قوماندان علیپور از بیست روز پیش تاکنون در بازداشت بسر می برد و هیچ اطلاعی از او در دست نیست.

منابع مردمی از ولسوالی حصه اول بهسود ولایت میدان وردک به خبرگزاری رها می گویند که ریاست استخبارات طالبان از حدود بیست روز پیش تاکنون یک عالم دینی اهل تشیع به نام «سید هادی حاجی زاده» را به اتهام ارتباط با قوماندان علیپور در بازداشت نگه داشته است.   

این منابع علاوه می کنند که طی حدود بیست روز گذشته تمامی تلاش های آنها برای آزادی و یا اطلاع از سرنوشت این عالم دینی بی نتیجه بوده است.

گفته می شود که در تاریخ ۱۷/۰۹/۱۴۰۰ استخبارات طالبان در ولسوالی بهسود با این عالم دینی تماس گرفته و او را احضار می کند؛ پس از آنکه آقای حاجی زاده به ریاست استخبارات می رود بازداشت می گردد.

باشندگان ولسوالی حصه اول بهسود می گویند که حتی بسیاری از ساکنان این ولسوالی به ریاست استخبارات طالبان مراجعه کرده اند و حاضر به شهادت شده اند که این عالم دینی نه در گذشته و نه در حال هیچ ارتباطی با قوماندان علیپور نداشته و ندارد اما تلاش هایشان بی فایده بوده است.

این مردمان می گویند: «گرچه که این عالم دینی با هیچ جناحی در گذشته ارتباطی نداشته است، اما بر فرض اگر ارتباط هم داشته بوده، مگر هم اکنون از سوی رهبر امارت اسلامی عفو عمومی اعلام نشده است؟»

قوماندان علیپور یک تن از فرماندهان نظامی خیزش های مردمی بود که علیه نیروهای طالبان سلاح بر دست گرفت، که اما دولت قبلی با فعالیت های نظامی وی به شدت مخالفت کرد. علیپور هم اکنون خارج از کشور در ایران بسر می برد.

تلاش هایمان برای دریافت پاسخ از سوی مقام های محلی طالبان در ولایت میدان وردک بی نتیجه بود.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا