• انتشار: 2 فوریه 2021
  • ساعت: 16:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54029
پرینت

یک شبکه ترورهای هدفمند در هرات بازداشت شد

سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات در یک نشست خبری امروز (سه‌شنبه، ۱۴ دلو) گفت اعضای یک شبکه تروریستی بازداشت شده اعتراف کردند به دستور مستقیم استخبارات طالبان وظیفه ترورهای هدفمند در شهر و ولسوالی‌های هرات را به عهده داشته است.

والی هرات می‌گوید ریاست امنیت ملی این ولایت در یک عملیات کشفی، موفق به شناسایی و بازداشت یازده تن از طراحان و مجریان حملات تروریستی در شهر هرات شده است.

سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات در یک نشست خبری امروز (سه‌شنبه، ۱۴ دلو) گفت اعضای این شبکه، به دستور مستقیم استخبارات طالبان وظیفه ترورهای هدفمند در شهر و ولسوالی‌های هرات را به عهده گرفته بودند.

وی افزود این شبکه قصد داشت تا هشت حمله تروریستی را در روزهای آینده در ولایت هرات اجرا کند.

آقای قتالی بازداشت این افراد را ثبوت غیرقابل انکار دست داشتن طالبان در ترورهای هدفمند دانست و گفت: «طالبان نیتی به جز کشتن، جنایت و وحشت ندارند.»

والی هرات به شهروندان این ولایت اطمینان داد نیروهای امنیتی و استخباراتی با تمام قوت در برابر طالبان خواهند ایستاد.

بر اساس اعلام والی هرات، اعضای این شبکه اعتراف کرده‌اند که دستور اجرای ترورهای هدفمند در ولایت هرات را از استخبارات طالبان دریافت کرده بودند.

همچنان از نزد این افراد، مقداری جنگ‌افزار، بمب‌های دستی، تفنگچه و کلاشینکوف‌های مجهز به صدا خفه‌کن، ماین‌های مقناطیسی، بمب‌های دست‌ساز، فیوزهای انفجاری، ماین‌های ریموت کنترول، مواد انفجاری با قدرت تخریبی زیاد، و مهمات به دست آمده است.

این در حال است گروه طالبان دست داشتن این گروه در ترورهای هدفمند را رد کرده و آن را کار یک حلقه استخباراتی می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.