• انتشار: 6 جولای 2017
  • ساعت: 09:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22305
پرینت

یک سرباز امریکایی در هلمند جان داد/ تاکنون ۸ سرباز امریکایی در سال جاری میلادی جان داده اند

ناتو/ ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرده است که یک سرباز امریکایی که بر اثر شلیک های غیر مستقیم زخمی شده بود جان داده است.

در خبرنامه ای که این نهاد بین المللی دیروز چهارشنبه منتشر کرده گفته شده که دو سرباز دیگر امریکایی در این رویداد نیز سطحی زخمی شده اند.

خبرنامه می افزاید که سربازی که کشته شده است، ۱۹ سال سن دارد و روز دوشنبه کشته شد. گفته نشده است که این سرباز کی و توسط چه کسی زخمی شده بود.

روزنامه‌ی امریکایی نیویارک تایمز نوشته است که پرایوت کریکپاتریک ۱۹ ساله، هشتمین سرباز امریکایی است که از آغاز سال جاری میلادی تا اکنون در افغانستان کشته شده است.

این سرباز امریکایی از شهر واسیلای ایالت آلاسکا بود که و به صفت عضوی از گروه ضد هراس‌افگنی در ولسوالی ناوه هلمند ماموریت اجرا می‌کرد.

ماموریت حمایت قاطع نوشته است که در آن حمله دو سرباز دیگر امریکایی نیز زخمی شده بودند که اکنون وضعیت آنان قابل نگرانی نیست.

امریکا حدود ۸۴۰۰ سرباز تحت رهبری ناتو در افغانستان دارد که در سال جاری سیصد نیروی دریایی این کشور دوباره در هلمند مستقر شدند.

ولایت هلمند در همسایگی با پاکستان موقعیت دارد و یکی از ولایت‌هایست که از مدت‌ها به اینسو تحت وضعیت شدید امنیت قرار دارد. گروه طالبان در این ولایت فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.