• انتشار: 20 آوریل 2020
  • ساعت: 02:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43808
پرینت

یک زوج در دایکندی هزینه عروسی شان را بسته های صحی خریدند و به فقرا اهدا کردند

راضیه الفت و محمد بشیر بیگ‌زاد مصارف نامزدی‌شان را که بیش از ۱۰۰هزار افغانی تخمین زده‌ شده را بسته‌های صحی و مواد بهداشتی خریده‌ و به مسئولان صحی این ولایت تحویل دادند.

با همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و مبتلا شدن نزدیک به یک‌هزار نفر به این بیماری، نرخ مواد بهداشتی به ویژ ماسک و مادۀ ضدعفونی‌کننده افزایش یافت و در مواردی دست‌یافتن به آن مشکل شده بود. به تازگی مسئولان ریاست صحت عامۀ ولایت دایکندی گفته‌اند یک زوج مراسم نامزدی‌شان را در صحن این ریاست برگزار کردند و هزینۀ حداقلی این مراسم را بسته های صحی خریده به مسئولان صحی این ولایت تحویل داده اند.

اسحاق‌علی درمان، رئیس صحت عامۀ دایکندی به سلام‌وطندار گفت راضیه الفت، رئیس شهرسازی دایکندی و محمد بشیر بیگ‌زاد که مسئولیت یک شرکت ساختمانی را بر عهده دارد، مصارف نامزدی‌شان را که بیش از ۱۰۰هزار افغانی تخمین زده‌اند، با هدف مبارزه با ویروس کرونا و کمک به مردم، بسته‌های صحی و مواد بهداشتی خریده‌ و به مسئولان صحی این ولایت تحویل داده‌اند.

به گفتۀ آقای درمان، بسته‌های صحی براساس پیشنهاد این زوج، توسط تیم‌های سیار در ولسوالی و روستاهای دوردست توزیع خواهد شد.

این زوج می‌گویند که در اوج همه‌گیری ویروس کرونا، کمک و دست‌گیری تهی‌دستان، مسئولیت جمعی ایجاد می‌کند و از میزان همه‌گیری آن می‌کاهد.

راضیه الفت می‌گوید: هزینۀ مراسم نامزدی‌مان بیش از ۱۲۰هزار افغانی می‌شد و ما این مقدار پول را ۱۴۰بسته مواد صحی خریدیم. به گفتۀ او، چهل بسته صحی به مناطق آسیب‌پذیر و فقیر بامیان نیز فرستاده خواهد شد.

او می‌گوید، باید از هر امکانی برای مهار این ویروس استفاده کنیم و نگذاریم کرونا همه‌گیر شود. به گفتۀ مسئولان صحی دایکندی، تا کنون هشت تن در این ولایت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان یک تن جان باخته است.

بانو الفت از تمامی باشندگان این ولایت خواسته که در این روزهای دشوار دست هم‌دیگر را بگیرند و موارد بهداشتی را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.