• انتشار: 16 جولای 2019
  • ساعت: 13:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 35973
پرینت

یک زن گردشگر استرالیایی از سوی ولسوالی خان آباد بدخشان مورد تجاوز جنسی قرار گرفت

یک گردشگر استرالیایی از سوی عبدالمعروف خیرخواه، ولسوال واخان بدخشان مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته است.

نیک‌ محمد نظری سخنگوی ولایت بدخشان با تایید این خبر گفت حدود ۲۰ روز قبل نامه‌ی از سوی یک خانم خارجی به پولیس سرحدی بدخشان سپرده شد و در ادامه آن نامه به دفتر والی بدخشان رسید.

آقای نظری گفت دراین نامه ادعا شده بود زمانیکه این خانم استرالیایی از مسیر تاجکستان برای سیاحت و گردشگری وارد واخان بدخشان شده از سوی عبدالمعروف خیرخواه، ولسوال آن ولسوالی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

سخنگوی والی بدخشان افزود یک هیات حقیقت‌یابی به منظور بررسی این ادعا از سوی والی این ولایت تعیین و به ساحه فرستاده شده است.

وی همچنان گفت هر زمانیکه تحقیقات تکمیل گردد و هیات از ساحه بازگردند، نتیجه تحقیقات و بررسی ها با مردم شریک خواهد شد.

آقای نظری همچنان تایید کرد وظیفه عبدالمعروف خیرخواه، ولسوال واخان تا تکمیل پرونده به حالت تعلیق در آمده است.

این در حالی است که اخیراً ادعاهای سوءاستفاده جنسی از زنان در رده های بلند حکومت به شمول ارگ ریاست جمهوری افزایش یافته است.

چند هفته قبل حبیب‌الله احمدزی مشاور پیشین رییس جمهور غنی از سوءاستفاده و رشوه جنسی در حریم ارگ ریاست جمهوری پرده برداشت.

وی گفته بود برخی از اعضای زن مجلس نمایندگان از طریق رشوه جنسی به مجلس راه یافته اند.

هفته پیش یک گزارش تحقیقی از سوی تلویزیون بی بی سی به نشر رسید که می گفت زنانی از مقامهای بلند رتبه حکومت به شمول عضو کابینه و یکی از مشاوران نزدیک رییس جمهور غنی، به دلیل آزار جنسی شکایت کرده بودند.

آنها ادعا نموده بودند در چندین مواردی در مقابل اجرای کارهای قانونی از سوی وزیر کابینه و یکی از مشاوران نزدیک رییس جمهور، از آنها درخواست جنسی شده است.

اما صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهوری در واکنش به این گزارش‌ها می گوید احتمال دارد این اتهامات سیاسی باشد.

در همین حال سروردانش معاون دوم ریاست جمهوری گفته است اگر بعد از بررسی ها، درستی این ادعاها ثابت شود، متهمین مجازات می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.