• انتشار: ۷ حوت ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۲۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41969
پرینت

یک راننده در گمرک اسلام قلعه توسط محافظ مرزی کشته شد

نثاراحمد، یکی از رانندگان معترض گفت راننده کشته شده ذبیح الله نام داشت که به دلیل لت و کوب یک محافظ گمرک اسلام قلعه به قتل رسید.

کشته‌شدن یک راننده در گمرک اسلام قلعه توسط محافظان مرزی سبب شد شماری از رانندگان موترهای باربری به نشانه اعتراض دروازه گمرک را ببندند.

مهرالله بلوچ، کمیسار اسلام‌قلعه‌ی هرات گفت این اعتراض از صبح امروز (چهارشنبه، ۷ حوت) آغاز شده است. به گفته‌ی او، هم‌اکنون دروازه‌ی گمرک اسلام‌قلعه به‌روی رفت‌وآمد مسدود است.

نثاراحمد، یکی از رانندگان معترض گفت راننده کشته شده ذبیح الله نام داشت که به دلیل لت و کوب یک محافظ گمرک اسلام قلعه به قتل رسید.

وی گفت این رویداد زمانی رخ داد که این راننده از پرداخت پول به محافظان گمرک خودداری کرد. پس از آن به گفته‌ی نثاراحمد، یکی از محافظان به او حمله کرد و او را با چوپ مورد ضرب‌وشتم قرار داد.

این راننده تأکید کرد محافظان گمرک اسلام‌قلعه از هر موتر باربری در این  گمرک تا شش هزار افغانی باج می‌گیرند.

با این حال اما، کمیسار اسلام‌قلعه مدعی است که این راننده به‌دلیل سکته‌ی قلبی جان باخته است. او در ادامه گفت تلاش‌ها برای حل تنش میان رانندگان موترهای باربری با محافظان گمرک آغاز شده است.

تا به‌حال مسئولان در گمرک هرات در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده‌اند.

پیش از این نیز بارها گزارش‌هایی مبنی بر وجود فساد در گمرک اسلام‌قلعه‌ی هرات، جایی که قسمت زیادی از کالاهای وارداتی افغانستان از ایران وارد می‌شود، وجود داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.