• انتشار: 30 دسامبر 2019
  • ساعت: 23:39
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 40359
پرینت

یک دختر دانشجوی باردار در ولسوالی یکاولنگ به طور مرموزی دفن شد

یکی از مسئولان پولیس جنایی فرماندهی پولیس بامیان که نمی‌خواهد هویتش فاش شود می‌گوید، پولیس جنایی هنگامی به محل رویداد رسید که باشندگان محل می‌خواستند جسد را به خاک بسپارند.

منابع امنیتی در ولایت بامیان از قتل یک دختر در ولسوالی یکاولنگ نمبر یک این ولایت خبر می‌دهد.

به گفتۀ این منابع، این دختر ۲۱ ساله پس از سپری‌کردن سال دوم تحصیلی در رشتۀ جغرافیا در‌ دانشکدۀ زمین‌شناسی دانشگاه بامیان، برای رخصتی زمستانی به خانه‌اش در مرکز این ولسوالی رفته بود، اما روز گذشته جسدش به گونۀ مرموزی از سوی باشندگان محل دفن شده است.

یکی از مسئولان پولیس جنایی فرماندهی پولیس بامیان که نمی‌خواهد هویتش فاش شود می‌گوید، پولیس جنایی هنگامی به محل رویداد رسید که  باشندگان محل می‌خواستند جسد را به خاک بسپارند، اما پولیس جسد را برای بررسی به شفاخانۀ «نیک» در مرکز این ولسوالی منتقل کرد.

به گفتۀ منبع، اما باشندگان محل هنگام بررسی جسد، با سنگ و چوب به پولیس حمله‌ور شدند و در نهایت جسد را دفن کردند.

این منبع می‌افزاید تحقیقات جنایی برای روشن‌شدن علت این قتل ادامه دارد، اما باشندگان محل به پولیس جنایی گفته‌اند که این دختر خودکشی کرده است.

ذکیه رضایی، رئیس امور زنان ولایت بامیان نیز می‌گوید جسد این دختر بدون بررسی طب عدلی دفن شده و هنوز روشن نیست که این دختر خودکشی کرده یا به قتل رسیده است. خانم رضایی می‌گوید، این دختر باردار بوده و احتمال دارد که یکی از عوامل قتل یا خودکشی او باردارشدنش باشد.

رئیس امور زنان ولایت بامیان از پولیس این ولایت می‌خواهد علت این قضیه را مشخص کنند.

حدود دو هفته پیش نیز یک دختر ۸ ساله در روستای سرخ‌جوی ولسوالی ورس بامیان به گونۀ مرموزی به قتل رسید که جسدش از طویله پیدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.