امنیت و جرایم

یک خانم جوان در غرب کابل در اثر تیراندازی از سوی طالبان کشته شد

شب گذشته (پنجشنبه ۲۳ جدی) بار دیگر شلیک بی پروای افراد طالبان در ایست بازرسی ها در سطح شهر، جان یک خانم جوان را در منطقه غرب کابل در «دشت برچی» گرفت.

منابع می گویند که زینب عبدالهی شب گذشته (پنجشنبه ۲۳ جدی) همراه با آشنایان خود عازم یک محفل عروسی بودند که در ایست بازرسی منطقه «اونچی باغبانان» از سوی یکی از افراد طالبان مورد شلیک قرار گرفت و کشته شد.

این منابع علاوه می کنند که آنها سوار بر یک موتر سواری عادی بودند و راننده موتر نیز در ایست بازرسی توقف کرد؛ اما پس از آنکه راننده اجازه حرکت یافت، یک تن از افراد طالبان به سوی موتر شلیک کرد که در نتیجه آن، زینب عبدالهی جان باخت.

طالبان تاکنون در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

شلیک افراد طالبان در ایست بازرسی ها به سوی مردم عادی اتفاق تازه ای نیست. چندی پیش نیز در منطقه قوای مرکز شهر کابل، یک جوان که متوجه ایست بازرسی طالبان نشده بود با شلیک گلوله از سوی آنان جان باخت.

پیش از آن نیز، یک داکتر جوان در شهر هرات در منطقه چوک سینمای این شهر با شلیک گلوله از سوی افراد طالبان از پای در آمد.

به دنبال این حوادث، جنرال مبین خان سخنگوی پولیس طالبان در کابل در پیامی به مردم گفت که افراد طالبان که در ایست بازرسی ها ایستاد می شوند کاملا خسته هستند و مردم برای حفظ نکات ایمنی حتی اگر دستور توقف دریافت نکردند نیز در این ایست بازرسی ها ایستاد شوند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا