• انتشار: 28 مارس 2020
  • ساعت: 20:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 42969
پرینت

یک حمله کننده انتحاری در انفجار ماین دست ساز خودش کشته شد

احمد جاوید “بشارت” سخنگوی پولیس بغلان می گوید این رویداد حوالی ساعت ۱۲:۰۰ قبل ظهر امروز (شنبه ۹ حمل) در ولسوالی بغلان مرکزی رخ داده است.

منابع در ولایت بغلان از کشته شدن یک فرد انتحاری موترسایکل سوار برنظامیان افغان در ولسوالی بغلان مرکزی این ولایت در انفجار ماین دست ساز خودش خبر داده است.

احمد جاوید “بشارت” سخنگوی پولیس بغلان می گوید این رویداد حوالی ساعت ۱۲:۰۰ قبل ظهر امروز (شنبه ۹ حمل) در ولسوالی بغلان مرکزی رخ داده است.

وی گفت: “فردی که قصد حمله انفجاری بر نظامیان در ولسوالی بغلان مرکزی را داشت قبل از به هدف رسیدن در انتفجار ماین خودش که در یک عراده وسایط نوع موتر سایکل جاسازی کرده بود درساحه کوته ستاره ولسوالی جان باخته است.”

وی در ادامه بیان کرد در این رویداد یک طفل نیز زخم برداشته است.

در عین حال قول اردوی ۲۰۹ شاهین در خبر نامه ای گفت در یک عملیات نیروهای امنیتی افغان ۷ تن از اعضای قطعه سرخ طالبان کشته و ۵ تن دیگر آنها زخمی شده اند.

در این خبر نامه آمده است: “ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد روز شنبه شماری از اعضای قطعه سرخ طالبان پلان حمله بر بخش هایی از ولسوالی« مردیان» ولایت جوزجان را داشتند.”

خبر نامه افزود: “نیروهای ملی دفاعی کشور، پس از آگاهی از این پلان طالبان، با در نظر داشت حالت دفاع فعال، برای جلوگیری از این حمله اقدام کردند که در نتیجه آن “عبدالرحمان” سرگروپ قطعه سرخ طالبان با ۷ تن از زیر دستانش کشته و ۵ عضو دیگر این قطعه طالبان زخمی شدند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.