• انتشار: 13 ژانویه 2016
  • ساعت: 15:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6047
پرینت

یک حمله تروریستی در کاپیسا خنثی شد

نیروهای پولیس ملی، یک عراده موتر کرولا مملو از مواد انفجاری را در مرکزولایت کاپیسا کشف و از یک رویداد تروریستی جلوگیری کردند.

وزارت امور داخله در خبرنامه ای نگاشته است که دو بُشکه ۳۰ کیلویی مواد انفجاری که توسط تروریستان به هدف اعمال تروریستی در یک عراده موتر کرولا جاسازی شده بود، توسط نیروهای پولیس کشف و خنثی گردید.

این مواد انفجاری حوالی ساعت ۱۱ قبل از ظهر امروز چهارشنبه، از منطقه گلدان مربوط حوزه اول امنیتی ولایت کاپیسا کشف شد و به دست پولیس افتاد.

پولیس می گوید که در پیوند به این رویداد تا حال فردی بازداشت نشده اما تحقیقات در رابطه جریان دارد.

این اتفاق ها در حالی رخ می دهد که قرار است مذاکرات صلح بین نمایندگان چهار کشور آمریکا، افغانستان، چین و پاکستان و نمایندگان طالبان در کابل برگزار شود.

برخی از کارشناسان می گویند، زیاد شدن حملات تروریستی طالبان به خاطر امتیاز طلبی بیشتر است.

همچنین پولیس ولایت پروان در چندین عملیات جداگانه ، ۸ تن را در پیوند به اعمال تروریستی، قتل و دزدی از مربوطات این ولایت بازداشت کرده اند.

در پیوند به اعمال تروریستی، دوتن بنام های محمد امین وروح الله که در مربوطات ولسوالی شینواری دره غوربند ولایت پروان مصروف فعالیت های تروریستی بودند، در یک عملیات نیروهای پولیس ملی از منطقه آب گردان این ولسوالی همرا با یک قبضه راکت ار.پی.جی، یک میل کلاشینکوف و مقداری مهمات بازداشت شده اند.

در پیوند به قتل، چهار تن بنام های توریالی، ذکریا و عبدالقیوم از مربوطات ولسوالی های بگرام و شینواری ولایت پروان بازداشت شده اند که متهم به قتل هستند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.