• انتشار: 10 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17362
پرینت

یک جنرال ارشد وزارت امور داخله به دلیل اخذ رشوت به ۱۴ سال زندان محکوم شد

محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری یک جنرال ارشد وزارت امور داخله را به جرم دریافت رشوه و سوءاستفاده وظیفه ای به چهارده سال و شش ماه حبس تنفیذی محکوم کرد.

محکمه علنی جنرال پیشین وزارت امور داخله روز دوشنبه، ۲۰ جدی، به ریاست شیرآقا منیب، قاضی محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری برگزار شد.

محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری، عبدالواسع رؤوفی که در موقع ارتکاب جرم، معاون معینیت پالیسی و استراتیژی و رئیس کمیته ارزیابی تدارکات و آفرگشایی وزارت امور داخله بود را به جرم دریافت ۱۵۰ هزار دالر رشوه، به ۸ سال حبس تنفیذی و پرداخت جزای نقدی معادل به وجه رشوه، محکوم نمود.

محکوم سابقه کار سی‌وپنج ساله در وزارت امور داخله دارد که در بدل اخذ رشوه‌ی ۱۵۰ هزار دالری، قرارداد تیل وزارت امور داخله را به شرکت “فیدلس” سپرده بود.

همچنین محکمه، متهم را به دلیل ساخت یک سند جعلی موتر و استفاده از آن، به مدت شش سال و شش ماه حبس تنفیذی محکوم کرد.

در این جلسه علنی، دادستان مؤظف صورت دعوا و دلایل‌‌‌اش علیه متهم را ارائه کرده و در مقابل، وکیل مدافع متهم نیز تلاش کرد تا با ارائه بعضی دلایل و اسناد، اتهام‌های وارده بر موکل‌اش را بی‌اساس ثابت کند.

بر اساس تصمیم محکمه، این حکم نهایی نیست و محکوم حق استیناف‌خواهی را دارد.

افزون بر این، قاضی این محمکه حکم تعقیب قضایی منسوبین قبلی معینیت تأمینات، ریاست تدارکات، ریاست تشکیلات، معاونیت لوژستیک و مدیریت دفترریاست تدارکات وزارت امور داخله که قبلاً در پیوند به این قضیه بازداشت شده‌اند را صادر کرد.

قابل‌ ذکر است که چندی پیش نیز یک کارمند دادستانی کل متهم به دریافت رشوه و یک کارمند پیشین یک بانک خصوصی متهم به اختلاس در محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری محکوم به حبس تنفیذی گردیدند.

این پنجمین مقامی است که از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری در یک محکمۀ علنی محکوم به مجازات می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.