اجتماعی

یک بانو با هزینه شخصی خود در بدخشان یک باب مسجد اعمار کرد

یک بانو در ولایت بدخشان یک باب مسجد را در منطقه «دشت فراخ» ولسوالی بهارک بدخشان به هزینه شخصی خود به مبلغ یک میلیون و نیم میلیون افغانی اعمار و به بهره برداری سپرد که گنجایش ۵۰۰ نمازگزار را در یک وقت دارا می باشد.

قاری محمد اسماعیل سائیس فرزند بانویی که این مسجد را اعمار نموده می گوید در سال ۱۳۵۵ پدر وی در زمین شخصی خود مسجد کوچکی اعمار نموده بود که با گذشت زمان و کثرت نفوس جوابگوی نیازمندی های نمازگزاران منطقه نبود، اما بعد از پیشنهاد اهالی منطقه مادر وی این مسجد را دوباره از سر اعمار نموده است.

وی گفت، ساخت این مسجد یک و نیم میلیون افغانی هزینه برداشته است و همچنین اهالی منطقه نیز در کارهای فیزیکی آن سهم فعال داشتند.

او می افزاید که باشندگان این منطقه پیشه کشاورزی دارند اما در نتیجه خشکسالی های اخیر توانایی اعمار مسجد جامع را نداشتند، بنابراین مادر وی تصمیم گرفت که برای آنان یک مسجد جامع اعمار نماید که در یک وقت گنجایش ۵۰۰ نمازگزار را داشته باشد.

این مسجد در منطقه دشت فراخ ولسوالی بهارک ولایت بدخشان بر زمینی به مساحت یک جریب زمین اعمار شده است و تعمیر آن ۴۰۰ متر مربع طول دارد و در یک منزل به گونه نیمه پخته اعمار شده است.

در همین حال مسئولان محلی طالبان در ولایت بدخشان می گویند که از هر اقدام خیرجویانه باشندگان این ولایت در جهت اعمار مساجد و سایر اماکن عام المنفعه قدردانی و استقبال می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا