امنیت و جرایم

یک افسر ارتش پیشین از خانه اش در مزارشریف توسط طالبان بازداشت شد

نزدیکان «مجیب بیابانگرد» یک افسر ارتش پیشین افغانستان می گویند که طالبان روز گذشته (دوشنبه ۲۹ حمل) پس از بازرسی خانه اش در ناحیه چهارم شهر مزارشریف، او را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

منابع نزدیک به این افسر پیشین اردوی ملی علاوه می کنند که طالبان به بهانه تلاشی وارد خانه این افسر شده و پس از بازداشت او، کمپیوتر و تمامی تلفون های اعضای خانواده او را نیز ضبط کرده اند.

خانواده مجیب بیابانگرد در همین حال ابراز نگرانی می کنند که از سرنوشت و مکان انتقال وی تاکنون هیچ اطلاعی در دست ندارند.

برادر مجیب بیابانگرد می گوید که وی در دولت پیشین، کماندوی ارتش بود.

این افسر ارتش پیشین در حالی بدون حکم محکمه بازداشت می گردد که اخیرا گزارش های متعددی از بازداشت های خودسرانه استخبارات طالبان و قتل نیروهای امنیتی دولت پیشین منتشر شده است.

پیش تر دگروال قاسم قایم اندرابی آمر عمومی افسران وزارت داخله در دولت پیشین پس از آنکه به دعوت طالبان به وظیفه اش بازگشته بود، پس از چند روز کار از مقابل وزارت داخله ناپدید شد و در نهایت جنازه اش روز یکشنبه هفته جاری به خانواده اش در حالی که آثار شکنجه روی بدنش دیده میشد تحویل داده شد.

نیویورک تایمر چند روز پیش در گزارشی نوشته بود که اعلام عفو عمومی طالبان یک «دروغ بزرگ» است و تاکنون براساس گزارش های موثق و رسمی بیش از ۵۰۰ تن از نیروهای دولت پیشین به قتل رسیده و یا ناپدید شده اند.

این روزنامه افزوده که آمار غیر رسمی ممکن است بسیار فراتر از این تعداد باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا