اجتماعیامنیت و جرایم

یکی از استادان شرعیات دانشگاه کابل بازداشت شد/ کاربران شبکه های اجتماعی خوشحالند

فیصل امین، سخنگوی وزارت تحصیلات این خبر را تایید کرد که مولوی معروف راسخ، استاد دانشکده شرعیات دانشگاه کابل بازداشت شده ولی جزییات بیشتری را ارایه نکرد.

اما برخی از گزارش های حاکی از انست که ریاست امنیت ملی چندین ماه است که فعالیت های وی را تحت نظر داشته و شب گذشته به دلیل ارتباط با گروه های تروریستی بازداشت شده است.

چند سال پیش نیز چند تن از استادان دانشکده شرعیات و طبی به دلیل همکاری با تروریستان بازداشت شده بودند.

اما بازداشت مولوی راسخ واکنش هایی در صفحه های اجتماعی به دنبال داشته است که اکثریت کاربران شبکه های اجتماعی از بازداشت مولوی راسخ خوشنود به نظر می رسد.

مقام سیغانی، در صفحه فیسبوک خود نوشته است که “نقش معروف در گسترش افراط گرایی در دانشگاه کابل به شدت قابل لمس بود. این مرد را می شود یکی از پیشگامان غیر مستقیم شاخه فرهنگی داعش و طالبان در کشور حساب کرد.”

او گفته “من شخصن آرزو داشتم که او را دولت بسیار پیش باید بازداشت می کرد، اما این که دولت تازه این کار کرده است بازهم امر ستودنی است.”

ضیاء صادق دگر کاربر فیسبوک نوشته است که ” معروف یکی از تندروترین استادان شرعیات بود، دانشجویان دانشگاه کابل خاطرات تلخی از او به یاد دارند.”

سید فاضل موسوی نیز نوشته است که “او را بهتر از پدر و مادرش می شناسم! او از همان وهابی های دگم اندیش است که به هیچ معیار عقلی و منطقی پابند.”

مولوی معروف راسخ، علاوه بر استاد شرعیات دانشگاه کابل، امامت مسجد کویت الخیر را نیز بر عهده داشت که دانشجویان زیادی روزهای جمعه نماز خود را به او اقتدا می کرد.

مسجد کویت الخیر روبروی خوابگاه دانشگاه کابل موقعیت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا